Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mediķi piketēs, bet pacienti necietīs

Šodien notiek mediķu protesta akcija “Viena diena bez ārstniecības personas”, neveicot savus darba pienākumus, bet rīkojot sapulci — piketu pie Saeimas. Uz to devās arī mediķi no Aizkraukles un tuvākajām ārstniecības iestādēm.

Protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi tiek aicināti vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu, lai varētu piedalīties piketā. SIA “Aizkraukles slimnīca” galvenā ārste Ilona Maruse skaidro, ka daļa kolēģu atbalstīs akciju. Kopīgu grupu aizkrauklieši neveidos, bet piedalīsies individuāli.

— Mums ir speciālisti, kuri Aizkrauklē pieņem reizi vai dažas reizes mēnesī, vai arī tādi, pie kuriem ir garas rindas, un pacientu pierakstu nevar pārcelt, tad atteikts nebūs nevienam. Ja plānotas kādas izmaiņas, visiem pacientiem piezvana, vienojoties par citu laiku. Tomēr būtisku izmaiņu šajā dienā nebūs un pieraksti lielākoties saglabāti, — teica Ilona Maruse.

Kā rīkosies ģimenes ārsti, šobrīd vēl nevar pateikt. Valdis Grīgs no Aizkraukles atzīst, ka tas vēl konkrēti nav zināms un šo jautājumu izlems šajās dienās līdz 7. novembrim.

Ģimenes ārste Inga Apeināne no Neretas teic, ka akciju un protestu atbalsta, bet tam esot jābūt citādākā veidā. Turklāt cilvēkiem no laukiem ir grūti  nokļūt Rīgā pulksten 9 rītā, tāpēc citreiz vajadzētu padomāt par piemērotāku norises laiku.

— Esmu par to, lai vispār būtu lielāks finansējums veselības aprūpei un lielāka pakalpojumu pieejamība, nevis algas. Tāpēc kopumā atbalstu protestu, problēmām uzmanība jāpievērš, bet, visticamāk, šajā dienā turpināšu strādāt, — teica ģimenes ārste.

Uz akciju pošas arī SIA “Jēkabpils slimnīca” mediķi. Jēkabpils reģionālās slimnīcas arodorganizācijas vadītāja Margarita Saveļjeva informēja, ka neliela grupa mediķu dosies uz piketu. Tāpat no 8. līdz 14. novembrim paredzēts piedalīties akcijā “Nolaid karogu, iededz sveci”, un pie Jēkabpils slimnīcas būs redzams pusmastā nolaists karogs, vienojoties ar medicīnas darbiniekiem visā Latvijā.

Kā tas ietekmēs pacientus, jo arī daudzi Aizkraukles reģiona iedzīvotāji dodas pie mediķiem uz Jēkabpili? Margarita Saveļjeva skaidro, ka apņemšanos doties akcijā pie Saeimas izteikuši vienas slimnīcas nodaļas mediķi un viens jaunais speciālists. Tomēr darbs tiks noregulēts tā, lai pacienti neciestu, jo viņi ir primārie. Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks sniegta, un akūtos gadījumus bez ievērības neatstās. Iespējams, lielāka slodze būs citiem kolēģiem, bet pie tā mediķi jau pieraduši.

— Ja 14. novembrī Saeima nobalsos par esošo budžetu, tad tiks sākta parakstu vākšana Saeimas atlaišanai un vēršanās Satversmes tiesā, jo valdībai jāpilda savi solījumi. Gribam panākt, lai būtu godprātība, ja jau likums ir pieņemts. Turklāt vasarā nebija nekādu runu, ka finansējuma palielināšanai pietrūkst līdzekļu. Ir jārīkojas, — saka Margarita Saveļjeva. ◆

Viedokļi/Komentāri