Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai masu histērija? Komentē Imants Kaziļuns, laikraksts "Staburags"

Vakar no rīta Latvijas Radio 1 žurnālists Edgars Kupčs vēstīja par Līgatnes pašvaldību, kura  steidz izsolē pārdot nekustamo īpašumu — mežu. Platība — ap 60 ha, sākotnējā summa — 176 tūkstoši eiro. Par meža pārdošanu izsolē šogad lēma arī Skrīveru novada dome, daudzus īpašumus izsolēs pārdevusi Kokneses novada dome un gatavojas to turpināt. Nesen kļuva zināms, ka to darīs arī Pļaviņu pašvaldība. Modes tendence vai laika diktēta likumsakarība? Naivi spriežot, varētu domāt, ka mežs sasniedzis vecumu, kad tālāka augšana kļuvusi bezjēdzīga un pienācis ražas laiks. Visās pašvaldībās vienlaikus. Visticamāk, iemesli šādai masveida histērijai ir divi: plānotā novadu reforma un pakārtoti tai — Valsts kases atteikums piešķirt aizdevumu pašvaldībai. Labs aizbildinājums ir otrais iemesls, jo, redz, kur lai citur pašvaldība ņemtu līdzekļus? Ceļu sakārtošanai, remontam vai vēl kaut kam. Tomēr patiesais iemesls varētu būt cits. Drīz Saeima, visticamāk, nobalsos par jauno novadu reformu, kas lielākajai daļai šībrīža kundziņu atņems viņu valdījumus. Pie varas esošajiem novadu domēs lielākoties vairs nebūs teikšanas, kur nu vēl iespējas kaut ko pārdot no īpašumā esošā. Nākamais gads ir pēdējais, kad pastāvēs esošā novadu kārtība. Jau tagad kļuvis zināms, ka, izveidojoties jaunajām teritorijām, turpmāk visi darījumi, kas lielāki par 50 tūkstošiem eiro, būs jāsaskaņo ar esošo novadā ietverto domju vadītājiem kopsapulcē. Visticamāk, “karstie” darījumi ar mežu pārdošanu tuvākajā laikā notiks, jo nav likumīga pamata tos apturēt. Cits jautājums ir par nākamo loģisko soli — kur nonāks iegūtā nauda? Mežus pārsvarā pārdod kailcirtei, tā teikt, gūstot maksimāli lielāko iespējamo labumu. Tātad arī līdzekļi būs paprāvi. Kārtējo reizi jāatgādina, ka pašvaldība nav privātuzņēmums, to ievēl iedzīvotāji, tā darbojas iedzīvotāju labā no iedzīvotāju maksātajiem nodokļiem. Loģiski un taisnīgi būtu, ja arī par līdzekļu izlietošanu runātu ar iedzīvotājiem.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis teic, ka ministrija pieskata pašvaldības, to darījumus ar īpašumiem, taču atzīst, ka pašvaldības tiesīgas rīkoties ar savu mantu pēc saviem ieskatiem. Cik daudz no iegūtajiem līdzekļiem nonāks dažādos iedzīvotāju rīcībā esošos objektos un pakalpojumos, cik daudz, aizbildinoties ar rūpēm par iedzīvotājiem, patiesībā nonāks dažu darboņu īpašumā?

Viedokļi/Komentāri