Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles vārds Latvijā — komentē Agita Grīnvalde-Iruka, laikraksts "Staburags"

Mana dzimtā pilsēta 10. janvārī ar aizvadītā gada ievērojamākajiem notikumiem un to veidotāju godināšanu atzīmēs savu
52. dzimšanas dienu. Šajā dienā jau tradicionālajā pasākumā “Gada notikums” atceras, kas būtisks noticis novadā, kas popularizējis Aizkraukles vārdu Latvijā un pasaulē.

Gadskārtu svētkos parasti domājam par to, kas gada laikā noticis, kas mainījies, kas piepildījies, ko varbūt varējām darīt citādāk vai kas neizdevās.

Jāsaka, aizvadītais gads Aizkrauklei bijis raibs kā dzeņa vēders, un, pāršķirstot “Staburaga” lappuses, to atcerēties vislabāk. Aizkraukles novads veiksmīgi sevi prezentējis dažādās izstādēs un gadatirgos. Aizkraukliešiem tas noteikti paliks atmiņā ar simtgades novada svētkiem, piedalīšanos lielajos Dziesmu un Deju svētkos, festivāla “Baltica 2018” koncertiem un dažādu iestāžu un pasākumu jubilejām. Bērnudārzs “Zīlīte” nosvinēja 35 gadu jubileju, bijusī Aizkraukles 2. vidusskola — 45, neprofesionālo dziedātāju konkursam “Klusie ūdeņi” bija 20. sezona, 30 gadu deju kolektīvam “Pēda”. Aizkrauklieši saņēmuši dažādus apbalvojumus medicīnā, izglītībā, satiksmes drošības jomā, arī sportā, mākslā, kultūrā. Ir bijis tik daudz labu lietu, kas noticis Aizkrauklē un aizkraukliešu dzīvē. Taču nav jau viss bijis tik gludi. Grupa iedzīvotāju krasi iestājās pret koksnes žāvētavas izbūvi blakus dzīvojamajām mājām, bijuši iecerēti, bet neīstenoti projekti, piemēram, skolas piebūves celtniecība.

Taču citu iedzīvotāju prātos laikam gan paliksim ar ko pavisam citu, kas skaļi izskanējis Latvijas mērogā un pat kļuvis par skandalozā televīzijas raidījuma “Bez tabu” gada balvas nominantiem. Tas ir skaļi apspriestais naktsklubs bijušās autobusu stacijas telpās. Kāds aizkrauklietis, kura darbības sociālajos tīklos izraisījušas veselu seksa skandālu. Saeimas vēlēšanas, kurās kādas aizkrauklietes kandidēšana radīja skandālu, visbeidzot — tiesneses braukšana dzērumā. Lai gan kundzīte ir no Pļaviņām, viņa strādā tiesā Aizkrauklē un tā “popularizējusi” mūsu pilsētas vārdu. Šajā saistībā uzreiz tika piesaukti visi iepriekš dzērumā pie stūres pieķertie aizkrauklieši, kas strādājuši tiesībsargājošajās institūcijās un padarījuši Aizkraukli gandrīz vai par lielāko dzērājpilsētu.

Tādas pamatīgi lielas darvas karotes medus mucā, kuru glābt nespēj arī pasūtītās pozitīvās publikācijas nacionālajā presē. Tomēr varbūt nav vērts bēdāties šo notikumu dēļ, jo arī tā ir pieredze, kas ļauj uz lietām paskatīties no cita skatu punkta, varbūt arī pasmaidīt, liek kaut ko mācīties un nākotnē mainīt, jo mēs paši veidojam vidi ap sevi un esam atbildīgi par to, ko radām.

Viedokļi