Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal jauna partija

26.augustā tika dibināta jauna politiska partija “Mēs par”. Tās līdzdibinātāju vidū ir daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki: pieci no “Vienotības” aizgājušie politiķi — Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis, fiziķis Vjačeslavs Kaščajevs un matemātiķis Andris Ambainis, un pat mācītājs Juris Cālītis, bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva un mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais “Sabiedrības par atklātību “Delna”” vadītājs Kristaps Petermanis un citi.

“Mēs par” manifests pauž, ka partija ir par vērtībām, taisnīgumu, godīgumu un katra interesēm. Kaut pavirši uzmetot aci partijā iesaistīto cilvēku sarak-stam, par dažiem varētu šķist, vismaz pēc teorijas, — viņš tāds varētu būt! Šķiet, ka šis ir personību saraksts, daudzas no tām jau esam iepazinuši un varam vētīt viņu darbus, ko katrs, par laimi vai diemžēl, ne veidojot politiku, bet savā lauciņā sastrādājis. Visticamāk, jaunā partija nākamā gada Saeimas vēlēšanās varētu konkurēt ar jau zināmajām partijām un to sarakstiem, atņemot tām balsis. Tieši plusiņu un mīnusiņu sistēmā kāds varētu izvirzīties līderos, jo  sarakstu “Mēs par” veido pazīstamas personas.

Tomēr vairāk uztrauc, ka nākamā gada Saeimas vēlēšanām būs plašs partiju klāsts, no kā izvēlēties, par kuru balsot. Tas nozīmē arī to, ka katrai partijai būs jācīnās, lai pārvarētu 5% barjeru. Tajā pašā laikā, skatoties, kādi rezultāti bija  iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, kad visvairāk nobalsoja par “Saskaņu”, bet neviens nevēlējās ar to veidot koalīciju, gribētos spēcīgu partiju, kura spēj savākt vairāk balsu nekā “Saskaņa”, bet pagaidām, lai cik lielas personības būtu šajā partijā, nepārliecina, ka tā spētu izvirzīties līderos. Ja vien visas partijas apvienotos, izveidotu vienu, tad gan 5% barjeras pārvarēšana nebūtu bažas, ar plusiņu un mīnusiņu sistēmu, ievēlētu tos, kurus patiešām gribam.

Viedokļi