Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Attīstīsim aptieku tūrismu!

Lai cik veselīgi cilvēks dzīvotu, agri vai vēlu viņš kļūst arī par aptiekas klientu. Ja tā ir tikai vienreizēja akcija,  piemēram, vajag kaut ko veselības profilaksei, tad nekas, bet, ja jūs piemeklējusi kaite, kam nepieciešama regulāra medikamentu lietošana, uzzināsiet, kas ir farmācijas bizness. Par to, ka tā ir ļoti naudīga bedre, liecina kaut vai tas, ka no tās cēlies ne viens vien turīgs vīrs, kurš pat iekļuvis miljonāru sarakstā.

— Tas taču ir galīgais ārprāts, kā to nabaga cilvēku apstrādā farmaceiti — tā pirms vairāk nekā mēneša zvanīja kāda koknesiete un pastāstīja, ka Koknesē “A Aptiekā”, pērkot “Actovegin Forte” tabletes, samaksājusi 33,89 eiro, savukārt bijušajā “Aizkraukles aptiekā” (tagadējā “Mēness aptiekā”) tās maksājušas 27 eiro — gandrīz par 7 eiro lētāk (vakar noskaidrojām, ka tāda cena arī jaunajā aptiekā). Interesanti, ka Koknesē ir divas aptiekas un abas vienādas, līdz ar to iedzīvotājiem liedzot izvēles iespējas. Labi, ja kāds zāles var atvest vai sirdzējs pats var aizbraukt pēc tām uz Aizkraukli, bet ja ne? Koknesieši šajā ziņā ir kā slazdā. Jau  2013. gadā laikrakstam “Diena” “A Aptiekas” valdes priekšsēdētājs Mārcis Rutulis teica: “Lai uzlabotu servisu, vajag finansiālos resursus, bet, lai būtu resursi, vajag pārskatīt piecenojumus. Piecenojumi medikamentiem ir jāpalielina, tomēr to var darīt dažādi — var palielināt gudri, un var palielināt tādā veidā, kas noteikti nebūtu gudrs...” Acīmredzot šis piecenojums skaitās gudrais.

Tuvojas vēlēšanas, varbūt deputāti piedāvās vietu vēl kādai aptiekai, lai koknesiešiem būtu kaut neliela izvēle.
 
Aizkraukliešiem šajā ziņā ir labāk — ir lielāka izvēle, un, tā kā pastaigas svaigā gaisā ir veselīgas, viņi var iegādāties lētāko variantu. Aptuveni pirms mēneša dažiem pirkumiem arī mēs salīdzinājām cenas.

Austeru kalcijs 500 ar vitamīnu D3 (60 tabletes) bijušajā “Aizkraukles aptiekā” (Spīdolas ielā  22) maksāja 3,60 eiro, bet “A Aptiekā” tieši tāds pats iesaiņojums —  4,19 eiro (tātad katra tablete par vienu centu dārgāka). Miltenes tēja (50 g) “A Aptiekā” maksāja 2,54 eiro (ražota Lietuvā), bet “Eiroaptiekā” 3,39 eiro, ražota Rīgas Farmaceitiskajā rūpnīcā. Tātad, importēta no Lietuvas, tā maksāja par 85 centiem  mazāk. Kā to saprast? Savukārt Preductal 35 mg (120 tabletes) bijušajā “Aizkraukles aptiekā” maksāja 23,21 eiro, bet “A Aptiekā” 24,97 eiro — par 1,76 eiro vairāk.

Varbūt ar tūrismu saistītie cilvēki varētu izstrādāt aptieku ceļvežus un senioriem rīkot farmaceitiska novirziena ekskursijas? Domāju, gribētāju netrūktu.

Viedokļi