Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs interesanti! 5

Nākamajā dienā pēc vēlēšanām Daugavpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe LNT žurnālistiem pauda, ka šīs bijušas visnetīrākās vēlēšanas ar nomelnošanas kampaņām, kādas nav piedzīvotas iepriekšējos gados. Redzot, kas notiek priekšvēlēšanu periodā Latvijā, radās līdzīgas domas, jo tik klaji izvērsta aģitācija vai netīrās veļas mazgāšana, kam varētu sekot arī tiesu darbi, tiešām agrāk nebija pieredzēta. Liepājas pusē tika izdots un izplatīts reģionālā laikraksta “Kurzemes Vārds” klons ar saukli “Par ko nestāstīs “Kurzemes Vārds””, kura saturs bija vērsts pret pašreizējo mēru Uldi Sesku. Latgales puses medijos netrūka izteikti nomelnojošu vai pozitīvu publikāciju.

Taču nav nemaz jāpēta, kā klājies Daugavpilī vai Liepājā. Interesantu lietu, kas lika padomāt, netrūka arī mūsu pusē. Ziņas par vēlētāju vārdisku ietekmēšanu pareizā saraksta un deputāta kandidāta izvēlē Lietuvas pierobežā gan ir tikai vārdi, kas izkūpējuši gaisā. Taču Koknesē un Skrīveros vēlētājiem likts priekšā kas taustāmāks. Skrīveru iedzīvotāji pirms vēlēšanām savās pastkastītēs saņēmuši apdrukātas lapas ar līdzšinējo domes priekšsēdētāju Andri Zālīti priekšplānā. Spēlējoties ar vārdiem, tam izvēlēts nosaukums “Skrīveru Pālītis”. Aktīvi labvēļi cēluši gaismā visus pie varas esošo darbus un nedarbus, paveikto un nepaveikto. Čakli strādāts arī Koknesē, kur tāpat priekšvēlēšanu laikā izplatīta konkurentus nomelnojoša informācija. Kāda anonīma pensionēta skolotāja cēlusi gaismā visus pie varas esošo grēkus. Koknesieši gan par pastkastēs izplatītās informācijas saturu un autoru tikai pasmējušies, sakot, kas tad tā par skolotāju, kas tekstā pieļāvusi vismaz 17 gramatikas kļūdu! Koknesē grēka darbu atmaskošanai aktīvi tika izmantoti arī sociālie tīkli, taču pēc vēlēšanām visi ieraksti pazuduši.  Izvēlētā taktika, ka karā visi līdzekļi labi, tomēr nav nostrādājusi, jo tieši tie, pret kuriem bija vērstas šīs kampaņas, ieguvuši lielāko balsu skaitu. Laikam jau vēlētāji tomēr nav bijuši tik lētticīgi un spējuši izvērtēt, cik patiesi un ticami ir šādi tiražējumi. Jo melnāka kampaņa, jo lielāku pretreakciju tā rada.

Kopumā, izvērtējot vēlēšanu rezulātus Aizkraukles reģiona novados, nekādu lielu pārsteigumu nav, izņemot vienu cilvēku, kurš, divu partiju sarakstos neiekļauts, ticis trešajā ar pēdējo numuru, taču spējis savākt pietiekami daudz balsu, lai iekļūtu domē. Ar nepacietību gaidu, kas kļūs par Pļaviņu novada domes priekšsēdētāju. Skrīveros noteikti gaisotne domē arī turpmākos četrus gadus būs tikpat saspringta kā līdz šim. Arī Aizkrauklē līdz ar jaunu deputātu ievēlēšanu iepriekš mierīgais pīļu dīķis varētu nedaudz sākt viļņoties. Lai arī domju vadītāji lielākoties varētu palikt tie paši ar nedaudz mainītiem domju sastāviem, tomēr pārmaiņas ir gaidāmas. Noteikti ne radikālas, taču būs interesanti.

Komentāri 5

tuntulmuntuls

Protams,ka Koknesē Agitas skatījumā viss ir kārtībā!Domes darbinieki izmanto Domes tramsportu savām vajadzībām-tā tam būt!Reinbergs saņem 2 algas-arī normāli!Amati tiešām tiek mantoti-Āriņa aizgāja pensijā-kā par brīnumu vinas vietā ir Zane Āriņa!Ceļus taisa tikai tur,kur vadībai vajag.Un tekstā nav 17 gramatikas kļūdu.Nav ko fantazēt.

pirms 2 gadiem, 2017.06.06 17:25

asniņš

Ļoti labi, ka Agitai laba redze.
Tieši tā tam būs būt- brauksim visi, rītdien vajag man uz humpalu.
Reinbergs divas algas nesaņem, izņemot tās reizes, kad aizvieto priekšsēdētāju.
Nezināju, ka grāmatvedei ar augstāko izglītību jānomaina uzvārds, lai ieņemtu pensionāra vietu.
Vadība var strādāt, braucot tikai pa labiem ceļiem!
Tekstā nav 17 kļūdas, bet 18.
Nav ko fantazēt,esam reāli!

pirms 2 gadiem, 2017.06.07 22:39

konsalt

Ak Marija , Marija Jūs mūsu Zelta pensionētā skolotāja.....

pirms 2 gadiem, 2017.06.06 23:05

atpazinējs

konsalt, es domāju, ka esmu vienīgais kurš zina, ka tā ir Marija no 1905.gada ielas ,deputāta Vildes kaimiņiene.Man prieks, ka sabiedrība ir vērīga un ceru, ka Marija drīz būs atpakaļ Madonā.Jo kā putniņš man pačukstēja tur ir kāds mirstošs vientuļš pensionārs ar māju............... :))

pirms 2 gadiem, 2017.06.07 22:46

rastijs4

Paldies Agitai Grīnvaldei Irukai par "Skrīveru Pālīša" pareklamēšanu plašākam lasītāju lokam. Taisnības cīnītājiem jāļauj tikt sadzirdētiem vismaz rajona robežās! Labi, ka ir kāds, kurš to saprot un padod tālāk!

pirms 2 gadiem, 2017.06.08 22:56

Viedokļi