Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dīvainā izvēle — komentē Ināra Sudare, laikraksts "Staburags"

Savulaik televīzijā bija skatāms raidījums “Iespējams tikai Krievijā”. Manuprāt, ne vienu vien sižetiņu varētu uzfilmēt, ja nosaukumā vārdu “Krievija” nomainītu ar vārdu “Latvija”. Piemēram, viens no tiem varētu būt, kā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izvēlējās kandidātus Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem. Šis ir samērā nopietns amats, un šķiet, tīri loģiski, ka diviem priekšnosacījumiem gan vajadzētu būt ievērotiem obligāti,  proti, kandidātam vajadzētu būt zinošam mediju jomā un ar vadītāja pieredzi. Domāju, ne vienam  televīzijā strādājošajam un ne tikai, “atkārās žoklis”, kad uzzināja, ka NEPLP ir nolēmusi LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā. Absolūti nenoliedzu, ka Einārs Giels ir izcils darbinieks un viņš ļoti daudz zina par farmācijas līkločiem, spriežot pēc Facebook profila, viņam ir arī lieliska humora izjūta un kāre pēc ceļojumiem, viņš ir arī pietiekami ambiciozs, jo vai tad citādi būtu pieteicies konkursam uz LTV valdes locekļa amatu. Parasti saka: ļaujiet cilvēkam nostrādāt 100 dienas un tad viņu kritizējiet. Bet, kāpēc gan likt amatā cilvēku, kurš tomēr ir patālu no jomas, kurā ievēlēts? Vai tad tiešām trūkst daudz piemērotāku kandidatūru? Šāda jautājuma vadīts, otrdien Latvijas Televīzijas  žurnālists Gundars Rēders pavisam neierasti noslēdza savu vadīto raidījumu “Viens pret vienu”. Tā nobeigumā viņš uzrunāja Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi un rosināja to pārskatīt konkursa par LTV vadību rezultātus, kā arī Saeimai beidzot pieņemt jaunu sabiedrisko mediju likumu.
“Es uzskatu par savu pienākumu pateikt: NEPLP par sabiedriskās televīzijas valdes priekšsēdētāju ir iecēlusi kandidātu, kurš pēc būtības neatbilst augstām izvirzītām prasībām. Viņam nav nopietnas pieredzes vadošā amatā, nav pieredzes mediju darbā,” sacīja žurnālists. Notikušajam viņš minēja vairākus iemeslus, piemēram, NEPLP neprofesionalitāti, necieņu pret televīzijas darbiniekiem, skatītāju politiskā pasūtījuma izpildi vai “kārtējo noderīgo idiotisma izpausmi”. “Es domāju, ka visos atbilžu variantos ir daļa taisnības, un, lūk, šādā “labā” pārvaldībā LTV darbojas tālāk informatīvā kara apstākļos ar pārliecinoši mazāko budžetu Eiropas Savienībā,” sacīja žurnālists.
Vai viņu sadzirdēs, kam tas būtu jāsadzird? 

Pagaidām NEPLP vadītāja Dace Ķezbere paudusi, ka neatkāpsies no sava lēmuma. 

Ne reizi vien taču esam piedzīvojuši, ka āžus ieceļ par dārzniekiem. Un nekas. Visi dzīvi.

Viedokļi/Komentāri