Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gribas ko sirdij un acīm tīkamu

Ar lielu vērienu jau kopš pagājušā gada gatavojamies gadsimta notikumam — 100 gadu svinībām, kopš Latvija pasludināta par neatkarīgu valsti. Esam jau raduši un varbūt pat mazliet noguruši no tā, ka ikvienam pasākumam tiek piekarināta simtgades birka. Tuvojoties šim nozīmīgajam datumam — 18. novembrim — gribētos šos svētkus ieraudzīt arī savas dzimtās pilsētas noformējumā, jo tā ir arī viena no lietām, kas cilvēkos rada svētku sajūtu. Nesen biju Jēkabpilī un ar prieku raudzījos uz lielo balto uzrakstu “LV100”, kas izvietots vienā no dzīvākajiem un lielākajiem pilsētas krustojumiem, un citiem svētku dekorējumiem. Pļaviņās skatu saistīja sarkanie rakstainie plakāti ielas malās Daugavas krastā. Aizkrauklē svētku rosinošas sajūtas pagaidām pārņem, tikai ieejot salonā “Fantāzija” vai veikalā “Viss lauksaimniekam”, kur darbinieki pacentušies, domājot par noformējumu un preču izvietojumu. Saprotu, ka ar pašvaldības budžetā valsts svētku noformējumam atvēlētajiem 800 eiro neko daudz nevar pasākt, bet vai tiešām neko vairāk par vecajām tautiskajām joslām un karogiem pie stabiem neieraudzīsim? Budžetā manīju vēl 5692 eiro, atvēlētus svētku dekoru iegādei, taču tie varbūt tiek taupīti Ziemassvētku noformējumam?

Līdzīgas pārdomas mani pārņēma arī vasarā, kad atgriezos no divu dienu ceļojuma pa Kurzemes mazpilsētām. Cik tās bija ziedoši krāšņas — ziedu piramīdas, puķudobes un dažādi dekoratīvi elementi! Domāju, ka ar 8000 eiro, kas šī gada Aizkraukles novada pašvaldības budžetā bija atvēlēti apzaļumošanai, noteikti varēja pilsētu padarīt daudz ziedošāku. Manuprāt, kastes ar atraitnītēm pie barjerām pilsētas centrā, kas cilvēkus iepriecināja tikai kādu mēnesi, pēc tam tika novāktas, un, visdrīzāk, izmestas, vispār ir naudas šķērdēšana.

Man ļoti patīk pēdējos gados pārvērtības Pļaviņās. Tur katros svētkos padomāts par gaumīgu un katru gadu citādu noformējumu. Vasarā puķudobes pievilcīgākas dara dažādi dekoratīvie elementi. Pagājušajā gadā visu vasaru ikvienu Daugavmalā iepriecināja krāšņas dobes, kurās puķes veidoja uzrakstu “Pļaviņām 90”, jo pilsēta svinēja savu jubileju. Šogad tā vietā sarkaniem ledenīšu ziediem izrakstīti burti “Latvijai 100”.

Saprotu, ka varbūt svarīgāk par puķēm un svētku dekoriem ir sakārtotas ielas, investīcijas, par kuru piesaisti nupat Aizkraukles novada pašvaldība saņēmusi atzinību, atbalsts uzņēmumiem, kas rada darba vietas, un rūpes par infrastruktūru, tomēr, sagaidot tādus nozīmīgus svētkus, gribas arī kaut ko sirdij un acij tīkamu. 

Viedokļi/Komentāri