Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Holivuda nobāl

Apgalvojums, ka nekas tāds iepriekš nav pieredzēts, ir visprecīzākais, runājot par  aizvakardienas notikumiem, kad Saeimas ēkā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu. Šādu rīcību, iespējams,  cilvēki jau sen gaidīja saistībā ar tiem, kurus tur aizdomās par valsts izzagšanu, bet tas tomēr izrādījās ārišķīgais un, visticamāk, nekaitīgais Kaimiņš.

Ar sprādziena efektu informatīvajā telpā sākās diskusijas, minējumi un apgalvojumi. Jau uzzinot vien aizturēšanas iemeslu, daudzos izbrīnu rada visi šie notikumi. Vienā no diskusijām televīzijas kanālā “Play24” raidījumā “Preses klubs” nevar nepiekrist kolēģa žurnālista Arņa Krauzes teiktajam, ka savulaik, lemjot par Ainara Šlesera izdošanu krimilvajāšanai, jautājums pamatīgi izdiskutēts un “zaļā” gaisma tomēr nav dota. Turklāt neviens KNAB darbinieks tolaik ne tuvu nebijis Saeimas ēkai. Kaimiņa gadījumā deputātiem pieticis ar pāris minūtēm, lai pieņemtu atbalstošu lēmumu. Acīmredzot joprojām ir vieni, kurus nevar aiztikt, bet citus var “norakt” bez problēmām — lai zina savu vietu. Stājoties amatā, jaunais KNAB vadītājs Jēkabs Straume gan apgalvojis, ka negrasās vairs pieļaut Holivudas filmu cienīgas aizturēšanas. Šī noteikti pārspēja pat Holivudu.

Saeimas deputāts Hosams Abu Meri gan taisnojās, ka nebūtu prātīgi balsot pret, tādējādi apšaubot tiesībsargājošo institūciju spēju strādāt. Jādod iespēja tikt skaidrībā. Ja tomēr visa šī informācija izrādīsies nepatiesa, cilvēka reputācija būs pamatīgi iedragāta. Tikmēr Saeimas Juridiskais birojs atļauju aizturēt parlamentārieti Artusu Kaimiņu skaidro ar pārpratumu, jo deputāti plenārsēdē darba kārtību regulējošo dokumentu uztvēruši kā lēmumprojektu par atļauju aizturēt Kaimiņu... Tad par ko ir runa — uzticēšanos citu darbam un profesionalitātei vai klaja savu pienākumu nepildīšana, pat neizlasot, kas nolikts priekšā?

Vienaldzīgo šajā lietā nav. Nelabvēļi noteikti berzē rokas, un arī tie, kuri nebija Kaimiņa piekritēji, lielākoties neatbalsta šādu KNAB rīcību. Neapšaubāmi Kaimiņš bija kā svaiga vēsma politiskajā vidē, jo nebaidījās skaļi un bieži paust savu viedokli, kas lielākoties atšķīrās no vispārpieņemtā. Tomēr vairāk sliecos par labu viedoklim, ko precīzi kāds formulējis internetā: “Kaimiņš pēc formas varēja būt cilvēks, kurš aizrauj daudzus un izdara labus darbus, taču viņš, pēc satura būdams aprobežots, to nekad nespēs paveikt, jo nav gatavs būt godīgs ne pret sevi, ne saviem oponentiem, ne arī loģiski — pret Latvijas cilvēkiem.” Pēc šī gadījuma esmu pārliecināta, ka viņa popularitāte tikai augs, tomēr ir šaubas, vai viņš spēs to izmantot arī sabiedrības interesēs. Turklāt pilnīgi droši var paredzēt, ka arī šis gājiens beigsies ar neko.

Viedokļi/Komentāri