Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāmaina scenārijs 1

Šajās dienās gads apritēja Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītajai valdībai, un tas ir pietiekams laiks vērtēt, cik veiksmīgs tas bijis. Savulaik piesardzīgi vērtētais Kučinskis bija izraudzīts kā labākais, kurš spētu “ielēkt” politikas vilcienā, kad to  pameta toreizējā valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

Ar katru varas maiņu gaidām ne tikai ko jaunu, bet arī labākas iespējas. Viens no Māra Kučinska populārākajiem teicieniem publiskajā telpā ir bijis, ka pozitīvas izmaiņas nevar gaidīt jau rīt uz pusdienlaiku. Tomēr pēc gada jau vajadzētu būt kaut kādām pozitīvām iezīmēm, ka pusdienlaiks tomēr pienāks. Vai tā būs, to apšauba ne tikai iedzīvotāji, bet pat eksperti.

Kad Māri Kučinski apstiprināja šajā amatā, daudzi politikas pazinēji sprieda, ka viņa lielā politiskā pieredze un nosvērtība virzīs Latviju attīstības gultnē. Jaunu reformu sākts patiesi daudz, bet neviena nav novesta līdz sapratīgam iznākumam, kas apmierinātu vismaz daļu sabiedrības. Ir kaut kas pa roku galam, un tas spilgti izpaudās aizvadītā gada nogalē ar nodokļu regulējumiem. Kaut kas izstrādāts ir, labumu tas nedod, bet vienalga virza apstiprināšanai. Pat dažs ministrs atzīst, ka piedāvātās izmaiņas nav labākais variants, bet neko citu izdomāt nav varējuši, tāpēc, lai paliek, kā ir. Līdzīgi ir citās jomās, kad speciālistu grupas izstrādā dažādus darbības modeļus, labi zinot, ka neviens no tiem līdz galam nedarbojas. Galvenais, lai ir, ko likt galdā.

Kāda medicīnas nozares pārstāve nesen teica, ka visu viņas darba mūžu atbildīgā ministrija sola meklēt risinājumu, lai paaugstinātu algas un cilvēkiem nevajadzētu to “salasīt”  vairākās darbavietās. Šāda situācija nav tikai medicīnā, bet ļoti daudzās jomās.  Cik ilgi var meklēt un solīt, jāsāk risināt!

Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš atzinis, ka sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska un pēdējos mēnešos pasliktinājusies. Uzticēšanās līmenis arī iepriekšējai Laimdotas Straujumas valdībai nebija augsts, un to situāciju pat varētu saukt par krīzi. Tomēr Māra Kučinska vadītajam Ministru kabinetam šie rādītāji ir vēl vairāk samazinājušies.  Sarūgtināto, ka nav izdevies rast risinājumu, lai valstī veidotos labvēlīgāki un vienlīdzīgāki dzīves apstākļi, ir vairāk par tiem, kuri tomēr gatavi vēl paciesties. Piekrītu kādam interneta komentāros izteiktajam viedoklim, ka aktieru nomaiņa jau neko nedod, ja iestudētā luga ir pilnīgs brāķis — jāmeklē cits repertuārs. Jāmaina nevis personālijas, bet visa ekonomika un politika.

Komentāri 1

gunta.leona

Labi, Sandra. Tikai - vai Kuč pats domāt māk, Izpilda tik citu komandas? Un sab-ba jau ir pieradināta ne vien pie - kaut kad nākotnē, ne jau pēc gada, kaut saka gan

pirms gada, 2017.02.19 19:12

Viedokļi