Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kam lai vairs tic? Komentē Imants Kaziļuns, laikraksts "Staburags"

Cik mēģinu atcerēties, no pēdējā laika notikumiem nekas mani tā nav šokējis kā ziņa par ilgstošu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mantas izsaimniekošanu, citiem vārdiem sakot, armijas inventāra zagšanu un tirgošanu internetā.

Vakar NBS komandieris Leonīds Kalniņš gan teica, ka “tas ir ļoti nepatīkams gadījums un piemērs tautas teicienam, ka viens darvas piliens var samaitāt visu medus mucu”. Norādīja arī, ka no amata atstādinātas trīs personas un viena no viņām — atvaļināta no dienesta. Ak, šīs saudzējamās, maigās armijas būtnes! Nedrīkst viņas saukt vārdā un atklāt, kurš iedzīvojās uz valsts rēķina. Domāju, daiļrunīgajam Leonīdam Kalniņam pirmajam vajadzēja atkāpties no amata — aiz kauna un nespējas novērst šo cūcību. Komentārā pie šī raksta portālā “Delfi” kāds jau paspēja manas domas izteikt vārdos — ja aizdomas kristu uz garīdznieku vai ārstu, rakstā būtu gan vārdi, gan uzvārdi. Bet te tikai personas...

Problēmas NBS ir regulāri — kad par 3 eiro 10 centiem gabalā nopirktās Ķīnā ražotās lāpstiņas salūza pirmajā apmācību dienā, rokot smiltis. Gadījās arī nopirkt kādas citas brāķētas nakts redzamības iekārtas, samaksājot par tām 2 miljonus eiro. Vēlāk izrādījās, ka iekārtas ir vismaz divus gadus vecas, smagākas, nekā pieļaujams, un nav derīgas lietošanai. Tagad šis gadījums — inventarizācijā konstatēts, ka noliktavās trūkst nakts redzamības iekārtu un, visticamāk, tās notirgotas.

Ko par to saka aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS)? Neko jeb atzina, ka “dzīvē visādas lietas notiek. Es jau nevaru izsekot visam, kas notiek Latvijas bruņotajos spēkos. Tāpēc ir atbildīgās personas, kas par to ir atbildīgas...”
Armijas ekipējuma, kas patiesībā ir tā pati nodokļu maksātāju nauda, zagšana ir veca kā zeme. Biju pārsteigts, ka, interneta veikalā “Ebay” pērkot gāzmasku, to atsūtīja nevis no kādas maz zināmas vietas plašajā pasaulē, bet tepat no Liepājas. Iespējams, to krājumi palika kādu izveicīgu cilvēku rokās, kad Padomju armija atstāja Latviju.

Atgriežoties pie nesenā gadījuma ar nozagtajām nakts redzamības ierīcēm, — jāapjēdz, ka tur, armijā, arī ir tikai cilvēki un tas nav kāds elitārs veidojums no cilvēkiem ar augstākām morāles normām. Tie nav cilvēki, kuri stāv pāri ikdienas sīkumiem. Starp citu, NBS salīdzinājumā ar vidējo algu Latvijā ir ļoti labi apmaksāti amati, sākot ar ierindniekiem. Jauniesauktā karavīra alga — 770 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Man tomēr negribas piekrist teiktajam par darvas pili citkārt tik lieliskajos NBS. Nemitīgā vienam otra piesegšana, atbildības neesamība, nesodāmība norāda uz to, ka problēmas šajā veidojumā ir daudz dziļākas.

Viedokļi