Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc jāstudē politikas zinātne, ja visi tāpat ir politiķi!

Vakar, 6. augustā, bija pēdējā diena, kad partijas varēja iesniegt sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī. Savukārt piektdien, 10. augustā, Centrālās vēlēšanu komisijas sēdes laikā izlozēs Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numurus. Saeimā visvairāk deputātu ievēlēsim no Rīgas (35) un Vidzemes apgabaliem (25), no Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabaliem pa 14 tautas pārstāvjiem, bet no Kurzemes vēlēšanu apgabala — 12. Diasporas latviešu balsis pieskaitīs Rīgas vēlēšanu apgabalam.

Mēs, Aizkraukles reģionā dzīvojošie, varēsim balsot par sev tīkamāko partiju, tās programmu un deputāta kandidātiem no Zemgales vēlēšanu apgabala. Domāju,     jautājums — par ko balsot? — šobrīd arvien biežāk atskan daudzās mājās un ģimenēs, kaut vai pie pusdienu galda vai tiekoties radu lokā. Par spīti tam, ka daļa sabiedrības ir ieņēmusi pozu, ka “nav jau par ko balsot”, “neticu nevienai partijai”, “partiju programmas ir tukši solījumi” un tādā garā, uzskatu, ka ir jāiet un jāpiedalās vēlēšanās, turklāt vēl ir tik daudz laika, lai atrastu sev līdzīgi domājošos.

Saistībā ar Saeimas vēlēšanām tikai tagad varēsim sagaidīt karstākās diskusijas, melnās reklāmas kampaņas, kurās potenciālie deputāti viens otru nomelnos kā iepriekš, un noteikti dzirdēsim vēl saldākus, patriotiskākus stāstus no deputātu kandidātiem un, protams, daudz, daudz vilinošu solījumu.

Mani ļoti uzrunāja kanāla “RīgaTV 24” jaunais diskusiju raidījums “Kārtības rullis”, kurā raidījuma vadītājs Armands Puče uz sarunu bija aicinājis Rīgas Stradiņa universitātes profesori Ilgu Kreitusi un trīs Saeimas deputāta kandidātus — Artusu Kaimiņu, Ilzi Viņķeli un Eviku Siliņu. Visus trīs deputāta amata kandidātus aicināja arī pateikt, kas tad, viņuprāt, ir politika un kāpēc viņi vēlas tajā iesaistīties. Ilga Kreituse pasacīja to, ko nepieminēja neviens no viņiem: “Politika ir profesionāls darbs. Un, kamēr pret politiku neizturēsimies kā pret darbu, ko deputāti dara atbilstoši savai profesionālajai sagatavotībai un izpratnei par valsts un sabiedrības attīstību, tikmēr  būs kā Krilova fabulā, kur katrs tos ratus velk uz savu pusi.”

Piekrītu profesorei — mums ir pieņemts, ka, tikko cilvēku ieraksta Saeimas deputāta sarakstā, viņš ir politiķis! Kāpēc ir tāda zinātnes nozare politika, kāpēc tā jāstudē, ja mums visi tāpat ir politiķi? Skaidrs, ka sabiedrībā populāru cilvēku vārdu gozēšanās  vēlēšanu listē palielina partijas izredzes, taču uzskatu, ka labiem aktieriem, mūziķiem, sportistiem un citiem sava amata meistariem tomēr jāpaliek savā vietā, savukārt Saeimas deputātu rindās vajadzētu atrasties profesionāliem politiķiem. Tas, protams, nenotiks jau šajā oktobrī, taču varētu būt virziens, kurā doties, domājot par Latvijas attīstību un nākotni.

Viedokļi