Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc neievietoja Aizkraukles slimnīcā? 5

“Kam ir vajadzīga Aizkraukles slimnīca, ja cilvēku naktī tajā nevar ievietot? Par tādu attieksmi esmu ļoti sašutusi,” redakcijai zvanīja Svetlanas kundze no Skrīveriem.

“Manai mātei ir 80 gadu, un naktī viņai kļuva slikti. Savā automašīnā viņu aizvedām uz traumpunktu Aizkrauklē, tur bijām ap diviem naktī. Mediķi izmērīja asinsspiedienu, un tas bija ļoti augsts. Mums pašiem zāļu nebija. Mediķi sniedza palīdzību, injicēja zāles,” stāsta Svetlana. “Lūdzu, lai māti ievieto Aizkraukles slimnīcā. Man atbildēja, ka nevarot, jo nav nosūtījuma. Bet mūsu ģimenes ārste ir Rīgā. Lai es zvanot “ātrajiem”, tad māti aizvedīšot uz Jēkabpils slimnīcu. Maijā man pašai bija augsts asinsspiediens, pēc palīdzības vērsos traumpunktā, mediķi bija laipni, un toreiz naktī mani slimnīcā ievietoja — dežurējošā ārste uzrakstīja nosūtījumu. Kāpēc tā nevarēja darīt arī šoreiz? Nākamajā dienā apmeklējām ārstu Valdi Grīgu, viņš piedāvāja ārstēties Aizkraukles slimnīcā, tomēr nolēmām vēl braukt pie mūsu ģimenes ār­stes Rīgā.”

“Nekāda konflikta mums nebija. Sieviete divas dienas nebija lietojusi zāles pret augstu asinsspiedienu, lai gan viņas slimības gadījumā ir svarīgi nepārtraukt medikamentu lietošanu,” skaidro SIA “Aizkraukles slimnīca” galvenā ārste Ilona Maruse. “Pacientei bija beigušies medikamenti. Laikus vērsties pie ģimenes ārsta, lai izrakstītu recepti un iegādātos medikamentus — tā ir ģimenes atbildība. Tā kā mēs sniedzām palīdzību, pacientei dzīvība nebija apdraudēta un viņas veselība nebija tik kritiskā situācijā, lai ievietotu slimnīcā, tas arī netika darīts. Ja pacientiem ir dzīvībai bīstama situācija un nepieciešams veikt papildu laboratoriskos vai datorto­mogrāfijas izmeklējumus, viņi ir jāved uz tuvāko slimnīcu Jēkabpilī vai Ogrē, jo mēs šādus izmeklējumus naktī neveicam. Šoreiz nebija pamata sievieti ievietot Aizkraukles slimnīcā. Viņai vajadzētu doties pie ģimenes ārsta, jo viņš vislabāk pārzina slimības vēsturi un ārstēšanas gaitu.”

Komentāri 5

Kristaps

80 gadi ir pietiekoši ilgi nodzīvots laiks. Te nu gan vairs nav par ko uztraukties un radīt jebkādas problēmas jebkādā gadījumā.

pirms 4 gadiem, 2014.09.08 20:27

Pieredzējusi

Aizkraukles medmāsu un ārstu attieksme pret pacientiem bieži vien ir rupja un bezatbildīga.
Kad mokies sāpēs tev pasaka, ko tu rausties tu jau nemirsti u.t.t

pirms 4 gadiem, 2014.09.09 09:58

roze

pati biju jeci tur ne labaka attieksme pret pacientiem,un vel te prasa lielakas algas.fui

pirms 4 gadiem, 2014.09.15 13:20

zinātāja

Kauns par jums Aizkraukles iedzīvotāji. Sistēma ir sistēma. Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības. Aizkrauklē ir aprūpes nodaļas. Akūtus gadījumus nosūta uz tuvākajām slimnīcām. Priecājieties, ka vispār ir slimnīca. Atveriet acis un paskatieties uz valsts ainu kopumā. nav ko velēt tādus valsts vīrus, kas iedzīvotāju dzīvi ir tik tālu noveduši!

pirms 4 gadiem, 2014.09.19 19:43

zemnieks

atbilde, lielajai zinātājai, ja cilvēkam paliek slikti 200m no medicinas centra aizkrauklē un es kā pilsonis aizeju lidz vinem un pasaku ,ka cilvēks neizkatās diezko labi ,tad viņu atbilde bija tāda ,ka tas nav viņu kompitencē to darīt un neviens nekur neies,lai zvanot uz ātrajiem ,vai tiktiešām dzīvojam tik degredētā valstī un kur tad viņu zvērests? Es tak neko citu neprasīju kā aiziet novērtēt situāciju ,jo es tak neēsmu ārsts.

pirms 4 gadiem, 2014.09.25 18:11

Viedokļi