Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc tāds sašutums?

Pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) paziņoja, ka nolēmis apturēt SIA “Internet” un ar to saistītās populārās sludinājumu vietnes “ss.lv” darbību, mani pārsteidza divas lietas. Pirmā —  ss.lv neilgā laikā pārcēla savu darbību uz citu domēnu un pārtapa par “ss.com”, tādējādi cenšoties izvairīties no VID sankcijām. Otrā —  sabiedrības reakcija par VID darbību. Sociālajos tīkos parādījās viedokļi, kuros pausts sašutums par VID rīcību,  sak, atkal terorizē uzņēmumus. Arī daži nozares speciālisti kritizējuši VID vērstās sankcijas pret uzņēmumu.

Tomēr VID vērš uzmanību uz to, ka viņus neinteresē parasts auto tirgotājs, bet runa ir par to, ka lietoto auto biznesā ir personas, kas, gadiem shēmojot, apiet PVN maksāšanu. Pērn raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” kāds bijušais autotirgotājs atklāja vienu no populārākajām shēmām, kā izvairīties no PVN maksāšanas. Proti, pārdevējs, pārdodot auto, uzraksta dokumentus, it kā cilvēks pats bijis Vācijā, nopircis automašīnu, lai gan viņš tur nav bijis. Tā ir tikai viena shēma. VID pamato, ka pārbaudēs konstatējis, ka, izmantojot “ss.lv”
sludinājumus, piedāvātas un pārdotas 700 automašīnas, par ko nodokļi nav maksāti un valstij nodarīti 0,5 miljoni eiro zaudējumi.
VID pārstāvji, vēršoties pie komersanta, lūdzot atklāt personas vārdu un uzvārdu, kontaktinformāciju un nodokļu maksātāja numuru, izmanto likumā paredzētās tiesības. Sarunas par šo informāciju ar uzņēmējiem ilgušas kopš marta, bet nesekmīgi — “ss.lv” īpašnieki tās nav pildījuši, un tāpēc VID izmantojis galējo līdzekli — apturējis saimnie­cisko darbību, cerot, ka prasība tiks apmierināta. Tomēr, ja prasība netiks apmierināta, populāro interneta vietni bloķēs. Iespējams, tāpēc, lai izvairītos no šāda scenārija, komersants savu darbību pārcēlis uz “com” domēnu.

 Naudas hroniski trūkst veselības un izglītības nozarei, jostu sarāvušas arī citas, bet mēs satraucamies, ka VID grib atklāt kāda biznesmeņa nelegālos darījumus. VID dara savu darbu, kāpēc sašutums? Kādā valstī gribam dzīvot? 

Viedokļi