Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā uzvarēja mīlestība

Sestdien televīzija savā varā turēja gan vīrus, gan sievas — vieni skatījās mūsu izlases hokeja spēli, otri vēroja “Eirovīzijas” finālu.
Latvijas skatītājiem šī gada “Eirovīzijas” fināls, iespējams, šķita mazāk interesants, jo ne grupa “Triana Park”, nedz lietuviešu un igauņu pārstāvji šogad finālā neiekļuva. Izšķirošajās sacensībās spēkiem mērojās 26 valstu izpildītāji. Latvijas žūrijas komisija maksimālo punktu skaitu piešķīra Portugāles pārstāvim. Arī Lietuvas žūrijas simpātijas bija izpelnījies portugālis, bet igauņu žūrija 12 punktus piešķīra Bulgārijas pārstāvim.

Saskaitot kopā visu “Eirovīzijas” dalībvalstu žūriju un skatītāju balsojumu, ar 758 punktiem uzvarēja Portugāles pārstāvis Salvadors Sobrals. Otrajā vietā palika Bulgārijas pārstāvis, bet trešo vietu ieņēma Moldova.

Vienam patīk māte, otram — meita, trešajam — kleita. Tā arī tika vērtēta portugāļa uzvara — no galīga pārsteiguma “Es vienkārši nespēju saprast Eirovīziju, Portugāle??? Nopietni???” līdz sajūsmai “Beidzot kas jauks Eirovīzijā. Nesaprotu ne vārda, bet izklausās lieliski!”  

Portugālis ”Eirovīzijas” konkursa dalībnieku vidū bija kā citplanētietis — ne tāds ka visi citi: ne viņam spīdīgs uzvalks, ne oriģināla frizūra, ne iespaidīgs šovs, viņš vienkārši atnāca, nodziedāja un “ieņēma” Eiropu. Bija sajūta, ka viņš konkursā nokļuvis nejauši. Visi bija nākuši pēc uzvaras, bet viņš — tikai nodziedāt. Tā no sirds, tā, kā viņš to jūt. Askētisks, sirsnīgs, savulaik Salvadors bija saslimis ar sociālajiem tīkliem, bet tagad vairs tos nelieto. Savdabīgs un simbolisks protests ārišķīgumam. Lai gan dziesmu vārdu precīzo tulkojumu retais zināja, taču bija skaidrs, ka tā ir par mīlestību. Asiņainie terorakti, dažādi nelaimes gadījumi, kas plūst kā nebeidzama upe un par ko ik dienu atgādina masu saziņas līdzekļi, ir nogurdinājuši Eiropas prātu, un tā alkst pēc mīlestības.  “Svini dažādību!” — tāds bija šīgada konkursa moto. Nebūtu kļūdains arī moto “Svini mīlestību!”

Viedokļi