Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labāk cīnīties, nevis tukši bļaut 4

Apspriestākā tēma šajās dienās Aizkrauklē noteikti ir februāra vidū saņemtie rēķini par ūdeni un kanalizāciju. Par to runā ielās, veikalos, darbā un daudzviet citur. Tā ir arī tēma, par ko šajās dienās redakcijā esam uzklausījuši visvairāk sūdzību un iedzīvotāju pausto sašutumu. Par ko tad ir stāsts? Pirmo reizi rēķinos parādījusies jauna ailīte — pārrēķins, kurā norādīts, cik kuram nu jāmaksā par to daļu ūdens, kas mājai piegādāts, bet iedzīvotāji nav uzrādījuši. “Aizkraukles ūdens” pildījis solījumu, par ko aizkraukliešus brīdināja jau krietnu laiku iepriekš. Taču, tikai ieraugot reālos skaitļus, cilvēki apjautuši, cik tad šī starpība ir liela un cik ļoti ietekmē mūsu maciņus. Vienam tie ir četri eiro, citam — jau seši. Un tas ir tikai šomēnes, vēl jau nevar zināt, kas būs nākammēnes un turpmāk.

Iedzīvotāji ir nikni, taču viņus var saprast. Ar šiem maksājumiem daudzi ir iedzīti stūrī un drīz vairs daļu rēķinu nespēs samaksāt, jo šogad papildus jāmaksā par rēķina sagatavošanu, tagad vēl par kaimiņa neuzrādīto ūdeni, no 1. jūlija apsaimniekošanas maksai piemēros 21% pievienotās vērtības nodokli. Vairāk jāmaksā par kvīts apstrādi norēķinu kasē, un drīzumā, iespējams, papildus būs jāmaksā vēl arī par apkures rēķina sagatavošanu.

Taču diemžēl ar bļaušanu, sūdzēšanos un rēķinu vicināšanu nekas nebūs līdzēts. Jāmeklē citi ceļi, kā risināt šo problēmu. Viena iespēja ir to risināt savas mājas robežās — runāt ar iedzīvotājiem, skaidrot situāciju, vienoties ar mājas vecāko par skaitītāju kontrolpārbaudēm. Taču nekas nav neiespējams, un pieredze liecina, ka šādus nejēdzīgus lēmumus tomēr ir iespējams ietekmēt arī valsts līmenī. Un viens piemērs tam ir. Pirms diviem gadiem līdzīgu ažiotāžu valstī radīja lēmums maksu par atkritumiem rēķināt par vienu mājsaimniecību, kas daudziem likās netaisnīgi, un sadārdzināja šo pakalpojumu. Tā vietā, lai tukši bļaustītos, cilvēki vērsās pie tiesībsarga un Ekonomikas ministrijā ar pamatotiem iebildumiem, bija veikta pārbaude un noteikumi pārskatīti, nosakot, ka maksa par atkritumu apsaimniekošanu jānosaka pēc mājsaimniecībā deklarēto cilvēku skaita, kas ir sapratīgāk un godīgāk. Varbūt arī šoreiz tā vietā, lai vienkārši sūkstītos par netaisnību, cilvēkiem jāvēršas ar iesniegumiem savā pašvaldībā, kuras pienākums noteikti ir aizstāvēt savu iedzīvotāju intereses, kā arī citās institūcijās, kuras var izvērtēt šo situāciju un dot savu vērtējumu.

Vairāk par jaunajiem ūdens rēķiniem un saistībā ar tiem pieņemtajiem lēmumiem Aizkraukles novada domē vairāk lasiet laikraksta “Staburags” otrdienas, 23. februāra, numurā.

Komentāri 4

A.P.

Varbūt ,,Staburags,,var veidot akciju ar iedzīvotāju iespēju parakstīties pret šādu absurdu A.Ū. normatīvo aktu pildīšanu!!!varbūt jāmaina šī. uzņēmuma vadība, kura nespēj rast risinājumu šai problēmai?!kas maksā par to ūdeni,kuru santehniķi notecina pagrabos?var piem.veikt skaitītāju pārbaudes dzīvokļos 2 reizes gadā pēc izstrādātā grafika (iedzīvotājus savlaicīgi informēt)un tad, tiem kas neielaiž dzīvoklī likt samaksāt neuzrādīto ūdens starpību.Nav reāli to uzkraut mājas vecākiem!tā ir A.Ū. problēma,lai viņi pakustas!!!

pirms 2 gadiem, 2016.02.19 10:58

Aizkraukliete

Piekritu ka jācīnās. Par atkritumu savākšānu sanāca. Varbūt šīs jautājums palīdzēs arī katstā ūdens cirkulācijas mazināšanas.

pirms 2 gadiem, 2016.02.19 11:26

emmma

Piekrītu,ka jācīnās,nevis jābļauj no sava dīvāna! Bet tas ir jādara civilizēti,bez emocijām,ņemot vērā iedzīvotāju intereses un diemžèl (te jau varat mani nomīnusot) arī A.ūdens intereses,jo neviens no šīm divām pusèm negrib ciest zaudējumus! Iedzīvotāji nav spējīgi(tas nav viņu pienākums)segt negodprātīgo kaimiņu rēķinus,bet arī A.ūdens nav spējīgs ciest zaudējumus! Izeja šajā situācijā var būt tikai viena,attālinātā skaitītāju nolasīšana+obligātu A.ū.atbildīgās personas apsekojums 1x gadā(datu fiksēšanai) un parādu piedziņas sistēmas regulējums.Lai sakārtotu šo jautājumu civili ir nepieciešams cilvēks no tautas ar juridiskām zināšanām vèlams šajā jomā un emocionāli stabilu domāšanu!

pirms 2 gadiem, 2016.02.19 14:37

okfprem

A kur ir garantīja ka aiz durvim patiešam stav AU stradnieks a ne krapnieks mmm... ? vientuļiem cilvēkiem vispar nav ko svešiniekiem durvis vert vaļa !!!

pirms 2 gadiem, 2016.02.25 20:24

Viedokļi