Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības otra puse

Organizācija “Bezvests.lv” nākusi klajā ar diviem oficiāliem paziņojumiem sabiedrībai. Pirmais —  tā vairs nesadarbojas ar ekstrasensiem, zīlniekiem, astrologiem un citiem magiem. Septiņu gadu laikā, kopš biedrība pastāv, neviens “viszinis” nav spējis norādīt pat tuvu pazudušā atrašanās vietu, tāpēc biedrība aicina neticēt stāstiem par pārdabiskām spējām un paziņo, ka ar ekstrasensiem nesadarbojas.

Otrais paziņojums sabiedrībai bija pagājušajā nedēļā par to, ka “Bezvests.lv” atteikusies no maksas telefona numura, kurš bija domāts ziedojumu vākšanai. Šāds lēmums pieņemts, jo telefona uzturēšana izmaksājusi vairāk nekā saņemto ziedojumu apmērs. Piemēram, pēdējā mēneša laikā ziedojumu tālrunis saņēmis vien divus zvanus (ieskaitīti 8 eiro). Savukārt pērn jūlijā, augustā un septembrī kopējais zvanu skaits bijis 134. “Lattelecom” iekasēja 572,18 eiro, bet ziedojumos saņemtā summa pēc abonēšanas maksas un zvanu apkalpošanas maksas sasniegusi 420,37 eiro. Proti, “Lattelecom” telefona numura uzturēšana organizācijai izmaksājusi 40 eiro mēnesī, bet “maksa par ziedojumu vākšanu” —  0,14 eiro no katra ienākošā zvana.

Facebook.com vietnē biedrība ziņo, ka tikai retus mēnešus izdevies nosegt numura uzturēšanas izdevumus un “iziet pa nullēm”. Tas nozīmē, ka cilvēku saziedotā nauda nav nonākusi “meklētāju” maciņā, bet esam audzējuši “Lattelecom” peļņu, jo biedrībai par numuru vēl nācās piemaksāt. Šokējoši, jo zināms, ka “Bezvests.lv” brīvprātīgie pa pēdām pazudušajiem dodas bez maksas, bet izdevumi ir  aprīkojumam, izbraukumiem, protams, daļa dalībnieku tos sedz paši. Tāpēc likumsakarīgi būtu, ja  katrs noziedotais cents, lai kāds būtu ziedojuma mērķis, tiktu iztērēts labdarībai. Nepieņemami, ja kāds no ziedojumiem gūst peļņu. Cik daudz maksājam par līdzekļu vākšanu arī citās labdarības akcijās? Tomēr, ja arī maksājam, neziedot nedrīkst, dažkārt sabiedrības atbalsts ir pēdējais salmiņš. Patīk, ka “Bezvests.lv” turpmāk ziedot varēs tieši bez starpniekiem, piemēram, ar pārskaitījumu internetbankā vai ar “Paypal” starpniecību, tādējādi samazinot administratīvās izmaksas.

Viedokļi