Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai nosargātu bērnu, jāmācās vecākiem

“Man vecmamma neatļāva kāpt svešās mašīnās!” aši atcirta zēns, kuram uz ceļa pieturēju auto, lai aizvestu gabaliņu līdz mājām, kuras ir netālu no manām lauku mājām. Pazīstu zēnu un viņa vecmammu, kas puiku audzina. Puika mašīnā nekāpa, es neuzstāju, jo sapratu, ka, neraugoties uz to, ka ir mani redzējis, esmu viņam svešiniece. Taču tas neliedza man vēl brīdi uzjautrināties par īpašo piesardzību maza pagastiņa centrā, kur šķiet, ka visi viens otru ne tikai pazīst, bet ir teju kā ģimene.

Tagad ar apbrīnu varu novērtēt mazā zēna uzvedību. Sak, sargā pats sevi, un Dievs tevi sargās! Par to atkal aizdomājos, jo nupat visu Latviju pāršalkusi ziņa, ka Rīgā un tās apkārtnē uzdarbojas cilvēki, kuri mēģina ievilināt savā auto svešus bērnus. Mārupes vidusskolā, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolā bērnus uzrunājuši svešinieki, un desmit un divpa­dsmit gadu vecie bērni pastāstījuši, ka vīrieši viņus mēģinājuši pierunāt iekāpt gaišas krāsas mikroautobusā un apvidus tipa auto.

Šķiet prātam neaptverami, ka tas notiek Latvijā! Bail būtu pat iedomāties, kādas būtu sekas, ja bērni nebūtu tik piesardzīgi un izglītoti. Ka tādi nebūtu viņu vecāki! Gudri un trīs soļus uz priekšu paredzoši. Nevaram aizmirst, ka, arī dzīvojot dziļos laukos, viena no galvenajām lietām, kas jāiemāca bērnam: izturēties piesardzīgi pret svešiniekiem, neiet viņiem līdzi un nekāpt svešās mašīnās.

Kādā intervijā lasu: bērnu ārsts reanimatologs Pēteris Kļava uzskata — lai nosargātu bērna dzīvību, vecākiem ir jāmācās! “Nav atšķirības, vai tas ir tavs bērns vai sveša, mēs, pieaugušie, esam atbildīgi par ikvienu mazo cilvēku,” saka ārsts. Un saistībā ar šiem gadījumiem jāpiekrīt: cik labi, ka šiem bērniem ir paveicies ar gudriem vecākiem. Sargājošiem.

Par abiem minētajiem incidentiem Valsts policija sākusi pārbaudes. Šoreiz jāpiekrīt Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim: ir svarīgi, ka iespējamie bērnu ievilinātāji mašīnās ir pamanīti jau pašā sākumā. Raksturojot seksuālo noziegumu pret bērniem būtību, viņš uzsvēra, ka arvien biežāk šo noziegumu sākums ir meklējams virtuālajā vidē. Viņš vēlreiz aicināja izstāstīt bērniem, kā viņiem jādodas uz skolu, kā un vai vispār runāt ar nepazīstamiem cilvēkiem.

Un šīs satraucošās ziņas vēlreiz liek mums padomāt, cik svarīgi ir vēl un vēlreiz runāt ar savu bērnu. Par to, ka pasaule var būt bīstama.

Viedokļi