Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laiks nopietnākai “ēdienkartei” 2

Sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods, un līdz pašvaldību vēlēšanām, kas šogad būs 3. jūnijā, atlikuši nepilni četri mēneši. Deputātu kandidātu sarakstus iesniegs no 14. līdz 24. aprīlim, tad arī vēlētāji varēs uzzināt, kuri cilvēki pretendēs deputātu krēsliem novados, iepazīties ar solījumiem partiju priekšvēlēšanu programmās un varēs izlemt, kam uzticēt sava novada vadīšanu.

“Staburagam” veicot iedzīvotāju aptauju Aizkrauklē, vairāki cilvēki norādīja, ka vēlētos balsot par atsevišķām personām, nevis sarak­stiem. Sabiedrības iniciatīvas portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana par iespēju Saeimas vēlēšanās balsot pret kādu partiju. Vairāki aptaujātie aizkrauklieši norādīja, ka iespēju balsot pret labprāt izmantotu arī pašvaldību vēlēšanās. Savukārt, vaicāti par to, kā iegūs informāciju par kandidātiem, neviens nenorādīja, ka iepazīsies ar partijas programmu, kas būs ievietota Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā, informāciju lielākoties cerot iegūt medijos vai uzklausot draugu un paziņu viedokli. Lai lasītājiem ļautu vieglāk izvērtēt katra novada tautas kalpu aizvadītos četros gados paveikto, “Staburags” ielūkosies 2013. gada pašvaldību priekšvēlēšanu programmās, izvērtējot, kas no solītā paveikts, kas palicis uz papīra. Lūgsim arī pašiem deputātiem novērtēt savu veikumu un jautāsim, vai plāno kandidēt atkārtoti. Savukārt aprīlī un maijā, kad būs zināmi jaunie saraksti un publicētas priekšvēlēšanu programmas, piedāvāsim lasītājiem solījumu pārskatu un īsas intervijas ar sarakstu līderiem.

Jau ilgāku laiku iedzīvotājiem ir iespēja klausīties vai vērot domes sēžu norisi. Skrīveru novads ir vienīgais, kas piedāvā domes sēdi vērot videotiešsaistē. Pārējos novados sēžu audioieraksti tiek ievietoti konkrētā novada mājaslapā. Diemžēl ļoti maz iedzīvotāju izmanto iespēju pavērot, kā strādā tautas kalpi. Arī domes sēdes klātienē apmeklē retais. Taču, tieši vērojot deputātu darbu, vislabāk var redzēt un novērtēt, kurš tiešām ir iedziļinājies jautājumos un kurš var tikai pacelt roku, nobalsojot tā, kā kolēģi lēmuši. Lai gūtu priekšstatu par savu izraudzīto deputātu darbu, var paklausīties gan iepriekšējos ierakstus, gan turpmākajās sēdēs notiekošo. Lai arī Latvijas Televīzijas veiktā auditorijas aptauja rāda, ka sievietes visvairāk interesē realitātes šovi, bet vīriešus — sporta pāraidēs un tikai 30 — 35% Latvijas iedzīvotāju ir interese par ziņām un sociālpolitikas raidīju­miem, šis nu ir īstais laiks, kad no izklaides “uzkodām” pievērsties nopietnai “ēdienkartei” — mūsu sētas politikai.

Komentāri 2

gundars

Domes sēdes videotiešsaistē , tā patiešām ir lieliska ideja !!! Cerams , ka pārējie novadi ņems piemēru...

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 04:14

rastijs4

Tieši tā! Vienreiz paklausījos,skaņu ierakstos neko nevar saprast, kurš runā. Bezjēdzīgi iztērēta nauda, diez vai kāds klausās. Ja jau grib rādīt savu darbu, tad labāk gan ar bildi, gan skaņu.

pirms 2 gadiem, 2017.02.17 10:05

Viedokļi