Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lētticības fenomens — komentē Agita Grīnvalde-Iruka, laikraksts "Staburags"

Katras vēlēšanas un to rezultāti parasti sagādā kādu pārsteigumu, un arī 13. Saeimas vēlēšanas sagādāja dažus šādus momentus. Viens no tādiem, manā skatījumā, ir Viktora Valaiņa fenomens, kurš šajās vēlēšanās kandidēja no ZZS saraksta. 32 gadu vecumā viņam bijusi diezgan veiksmīga un strauja karjera, jo pirmo reizi par Saeimas deputātu viņš kļuva jau 25 gadu vecumā, iekļūstot 11. Saeimā. Toreiz gan viņš startēja Zatlera Reformu partijas sarakstā. 12. Saeimai viņš kandidēja jau “Vienotības” sarakstā, taču netika ievēlēts. Kādu laiku pabijis Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, tad divas reizes ieguva Saeimas deputāta mandātu — pirmo reizi, kad to nolika Jānis Reirs, kļūstot par finanšu ministru, pēc tam Vjačeslava Dombrovska vietā. Tad pildīja Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra amatu un strādāja Lielo pilsētu asociācijā, līdz paziņoja, ka savu turpmāko politisko nākotni saskata ZZS sastāvā.
ZZS deputātu kandidātu sarakstā Zemgales vēlēšanu apgabalā viņš bija ar 7. numuru, taču spēja savākt pietiekami daudz balsu, lai apsteigtu pat Saeimas veterānu zaļzemnieku Augustu Brigmani un iekļūtu Saeimā ar pirmo numuru.

Ko tad viņš paveicis, ka iemantojis tādu vēlētāju uzticību, un kāpēc fenomens? Tāpēc, ka vēlētāju lētticība un naivums, kā izrādās, ir apbrīnojami un neizmērojami. “Staburags” jau rakstīja, ka tieši šis deputāta kandidāts pirms vēlēšanām visos Zemgales novados izplatīja reklāmas izdevumus, kuros aprakstījis, cik daudz labu darbu paveikts visos šajos novados, liekot vēlētājiem domāt, ka tas viss darīts ja ne ar viņa tiešu gādību, tad ar ZZS līdzdalību noteikti. Lai gan mēģinājām skaidrot cilvēkiem, ka šim jauneklim ar paveikto nav nekādas saistības un ir neglīti maldināt vēlētājus ar visu to, kas šajos izdevumos bija sadrukāts, cilvēki acīmredzot kārām mutēm tvēruši katru vārdu un arī balsojuši. Lai arī ZZS novados kopumā saņēma salīdzinoši maz balsu, no šī saraksta kandidātiem Valainis daudzviet bija pirmajā vietā vai vismaz pirmajā trijniekā. Vienīgi Vecumnieku novadā supervaronim nebija noticējuši, jo te viņš ar labo darbu uzskatījumu tiešām bija pāršāvis pār strīpu, uzbūvējot sporta halli, kuras nav. Deputāta kandidāts pats visu labo darbu uzskaiti nodēvēja par redakcionālu kļūdu un sacīja, ka viņa centieni nav pareizi saprasti. Laikam jau pirms vēlēšanām visi līdzekļi labi, lai vāktu balsis. Vienalga, vai cēlis to Aiz­kraukles vai Skaistkalnes, vai Kokneses sporta halli vai nē, ka tikai glīti izskatās un labi runā.

Viedokļi/Komentāri