Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Necieņa vai demonstrācija?

Kur mēs visi tik ļoti steidzamies? — noskatoties daudzus lieliskus svētku koncertus un izrādes, nevar neuzdot šo jautājumu. Jo nevar nepamanīt pēdējā laikā valdošo un laikam jau lipīgo tendenci skatītājiem steigties ārā no zāles, pirms vēl pasākums tā īsti nav beidzies. Uz skatuves vēl skan aktieru vai citu mākslinieku teiktais, bet zālē jau valda kņada un lielākā daļa tajā sēdošo ceļas kājās un dodas uz izeju. Tajā brīdī, kad mākslinieki iznāk uz skatuves, lai paklanītos publikai, viņi jau ir aizmirsti…

Pirms gadumijas apmeklēju vairākus pasākumus Aizkraukles kultūras namā. Ar bērniem noskatījāmies Valmieras kinostudijas rīkoto izrādi “Grinča Ziemassvētki” Krustpils kultūras namā. Nesen biju Dailes teātrī. Redzēju labas un skaistas izrādes un koncertus, taču viens scenārijs tajās ir vienāds — skatītāju steiga. Neraugoties uz to, cik laba vai slikta bijusi izrāde. Nesaistīti ar emocijām, ko tā cilvēkos raisījusi. Beigas visur ir vienādas.

Teikšu godīgi — man tajā mirklī kļūst mazliet neērti. Citu dēļ. Ne tikai to, kuri paliek sēžot, bet arī to, kuri tajā brīdī ir uz skatuves. Interesanti, kā jūtas cilvēks, kurš pat nespēj pabeigt savu darbu un nespēj nodot savu un režisora vēstījumu līdz galam? Nemaz nerunājot vienkārši par cieņu pret otru cilvēku.

Protams, ir situācijas, kad patiešām jāsteidzas — jāpaspēj uz pēdējo sabiedrisko transportu, kādam tuviniekam kaut kas atgadījies vai, teiksim, aukle laicīgi jāpalaiž mājās. Taču tādas steidzamas un ekstrēmas situācijas katru reizi nevar būt vismaz trešdaļai vai pat pusei skatītāju! Jā, viens no iemesliem šādai rīcībai ir protests pret kvalitāti. Aiziet aktieru paklanīšanās laikā varētu būt konkrēta demonstrācija, ka skatītājiem viņu sniegums nešķita labs. Un tad vismaz šāds gandarījums par iztērēto laiku un naudu. Kāds ir attaisnojums tajos brīžos, kad izrāde vai koncerts bijis patiešām lielisks? Man atbildes nav.

Kad pārrunāju šo steigas sindromu ar kādu paziņu, viņa iesmējās: zini, tagad cilvēki pat steidzas izkāpt no lidmašīnas, kamēr tā vēl īsti nav piezemējusies! Stjuartēm nākoties aizrādīt un likt apsēsties vietās. Varbūt vienkārši atļaut?

Viedokļi