Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neskati ministri pēc dekoltē! Komentē Imants Kaziļuns, laikraksts "Staburags"

Janvāra sākumā saziņas portālā “Facebook” man aizsvilties lika kāds ieraksts. Tā pavadošajā fotogrāfijā bija redzama skaista sieviete. Apģērbs — kleita vai kas tamlīdzīgs ar lielu izgriezumu priekšā. Jā, tādu, ka krūtis līdz pusei bija atsegtas. Kāda portāla lietotāja bija sašutusi un komentārā vaicāja — vai šāda paskata sieviete var būt politikā? Tagad tekstu improvizēju, bet ideja bija līdzīga. Attēlā redzamā bija Ramona Petraviča, potenciālā labklājības ministre no Artusa Kaimiņa partijas KPV LV. Toreiz par viņu neko nezināju. Šķita — sieviete kā sieviete, nu un, ka nav tik “pareiza,” kā citām kompleksu nomāk­tajām gribētos.

Pie šīs domas paliku, līdz kādā rītā, kad agro pamošanos aizpildīju ar ziņu lasīšanu, nonācu līdz Delfi.lv Dombura intervijām, sadaļā Delfi TV. Trāpīju tieši sarunai ar Ramonu. Noklausījos pirmās minūtes, un mana labvēlība pret viņu sāka strauji, strauji noplakt. Neatreferējot gandrīz stundu ilgo sarunu, galvenais rezumē — cilvēks pilnīgi nepiemērots jebkādam atbildīgam darbam, kur vēl ministra amatam. Sarunas laikā viņas vietā jutos neērti un cerēju, ka pēc katra Dombura jautājuma viņa būs spējīga vismaz kaut ko pateikt. Katra atbilde bija lielisks liekvārdības paraugs. Tā vien šķita, ka tas ir kādu viņas draugu ļauns joks. Varbūt kādai uzņēmuma grāmatvedei pateica — aizej pie Dombura uz raidījumu un notēlo topošo ministri. Kā balansējot uz naža asmens, bija atbildes par iespējamajām nodokļu mahinācijām viņas vīram piederošajos uzņēmumos. Attaisnodamās par it kā minimālās algas maksāšanu, Ramona stāstīja, ka vairāku viņiem piederošo lauku veikalu darbiniekiem nespēj nodrošināt pilna laika slodzes darbu, turklāt veikalu uzturēšana, ņemot vērā, ka apkārtnē ir maz iedzīvotāju, esot vairāk kā sociālais darbs vai labdarība no Petraviču ģimenes. Tajā pašā laikā pēdējais publiski apskatāmais gada pārskats liecina, ka pāra vadītā SIA “Monēta” 2017. gadu noslēdza ar 60 tūkstošu eiro peļņu. Pēdējās ziņas liecina, ka par šī uzņēmuma darbību ieinteresējies arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Var to uzskatīt par joku, bet, ja reiz mūsu valstī tik traģiski nepiemērots cilvēks var nonākt tik tālu, ka partija viņu izvirza ministra amatam, tad jautājums — cik zemu mēs vēl varam krist? Sāk mākt aizdomas, ka patlaban valstī ir sasniegta politiskā krīze, tāds kā bedres dibens. Saka, pēc dziļākā kritiena seko kāpums. Ja godīgi, pašlaik to neredzu, bet māc bažas, ka tā vietā tuvākajā laikā valstī iestāsies anarhija, un šo pagrimumu naski izmantos kremliski noskaņotie.

Latviešiem ir paruna — neskati vīru pēc cepures! Mēs gan, ai, cik bieži grēkojam, un cepure ir noteicošā attieksmē pret cilvēku. Iespējams, arī gadījumā ar Ramonu, KPV LV frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, kurš Ramonu virzīja ministres amatam, mulsa un turpina mulst no viņas dailes, neņemt vērā prāta spējas un līdzšinējos darbus.

Viedokļi/Komentāri