Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par mīlestību, jauno gadu sākot!

Jaunā gada pirmajās dienās viens no visvairāk apspriestajiem tematiem medijos, sociālajos tīklos un noteikti arī daudzās ģimenēs pie pusdienu galda — valsts augstāko amatpersonu uzrunas Vecgada vakarā. Tās analizē arī profesionāļi — augstskolu pasniedzēji un politologi, meklējot uzrunās vietas, par ko paslavēt un par ko pelt.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ojārs Skudra uzskata, ka Ministru prezidenta Māra Kučinska uzruna pierādīja, ka valdība iesāktās reformas turpinās arī šogad un premjers savā runā bija izvēlējies veidot gan savu, gan partijas, gan arī valdības kopējo tēlu, pamatoti uzskaitot jau paveikto un darbus, kas vēl darāmi šogad. Tie, kuri gaidīja emocionālāku premjera runu, varētu būt vīlušies, sacījis profesors. Tāpat politologs Filips Rajevskis Ministru prezidenta uzrunu vērtē pozitīvi, sakot, ka valdība iepriekšējā gadā ir paveikusi tik daudz, ka izdarīto darbu uzskaitīšana ir atbilstoša jaunā gada sākumam.

Abi eksperti uzskata, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar emocionālāku uzrunu, nekā bija Ministru prezidentam, mēģinājis sasniegt pēc iespējas plašāku auditoriju. Iespējams, prezidentu satraucot jaunākie partiju reitingi, kuros piecu procentu atbalstu no iedzīvotājiem pārsniedz vien trīs politiskie spēki. Valsts prezidents aicināja iedzīvotājus šogad izmantot iespēju izvēlēties savus pārstāvjus Saeimā, piedalīties lēmumu pieņemšanā visos līmeņos un mudināja īstenot savas tiesības prasīt atbildību un paskaidrot katru lēmumu.

Savukārt man brīdī, kad glāzēs puto šampanietis un aiz loga nepacietīgākie melnajās debesīs jau sākuši šaut pirmās krāšņās ugunspuķes, patiešām negribas dzirdēt atskaites par politiskajām uzvarām un sakāvēm, par nodokļu reformu, tās virsmērķiem un modeļiem, par tautsaimniecības attīstības stimulēšanu un sociālo taisnīgumu. To visu var lasīt, klausīties, tam var sekot līdzi visu gadu, katru dienu, tikai ne gada pēdējās minūtēs.

Saistībā ar Vecgada uzrunu man kā cilvēkam, vienam no tautas, gribas izcelt citkārt mūsu sabiedrībā tik daudz peltā kaimiņvalsts prezidenta cilvēcisko uzrunu savai nācijai. “Dārgie draugi” — šie vārdi, manuprāt, patiesi uzrunā ikvienu, ienāk ikvienā mājā. Prezidents tikpat kā nerunāja par politiku, bet aicināja apkampt savus tuvākos, samīļot vienam otru, atzīties mīlestībā un piedot pāridarījumus, ja tādi vēl aizķērušies. Īpašu sveicienu sūtīja tiem, kuri svētku nakti pavada darbā — transportlīdzekļu vadītājiem, mediķiem un glābējiem. Viņš uzsvēra, ka Jaunais gads — tie ir ģimenes svētki: bērni, vecāki un kopā pavadītais laiks ar ģimeni ir valsts pamatvērtība un balsts.
Tāpēc vēlu, lai ikvienam piepildījumu rod dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi: “Par mīlestību, jauno gadu sākot, par citu it neko — par mīlestību!” Reformas un solījumi  nekur nepazudīs.

Viedokļi