Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie dabas vilinās ar šaušanu? Komentē Ināra Sudare, laikraksts "Staburags" 1

Kā pievilināt bērnus pie dabas? Atļaujot viņiem šaut medībās no 16 gadu vecuma. Šis ir viens no Latvijas Mednieku asociācijas pamatojumiem, kuri ir par šāda normatīva iestrādi Medību likumā.

Kā svētdien ziņoja raidījums “Nekā personīga”, Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija atbalstīja izmaiņas likumā, lai gan valdība savulaik to noraidīja, brīnumainā kārtā to gada beigās Saeima pieņēma 1. lasījumā. Ceturtdien paredzams 2. lasījums.

Izskanējis arī priekšlikums, ka bisi varētu uzticēt jau no 14 gadu vecuma. Grozījumu iniciatori uzskata, ka medības ir ģimeņu tradīcija, jo jau tagad daudzi pusaudži ar saviem tēviem dodas medībās. Kāpēc gan tāda steiga ar šaušanu? Vai tad tiešām nevar pagaidīt tos divus gadus un uz mežu iet bez ieroča? Vai tiešām tā ir izklaide, par kuru tā būtu jācīnās tikai tāpēc, ka tā esot citās attīstītākās valstīs? Lai tādu normatīvu iestrādātu likumā, vajadzētu sadarboties ar daudzām institūcijām, jo bērns tomēr vēl nav emocionāli nobriedis, tas var ietekmēt arī pusaudžu psihi. Pret izmaiņām likumā iebilst arī bērnu tiesību aizstāvji, jo lēmuma trūkst argumentācijas. Kad par to runāju ar kādu skolotāju, viņa iesaucās: “Kaut kāds “sviests”!” Skolotāja bija šokā par tādu ārprātu, jo bērni jau tā esot kā apdulluši no šaušanas spēlītēm internetā. Viņi šajā vecumā bieži rīkojas neadekvāti, nespēj kontrolēt sevi. Nesen viņas klasē labākais un gudrākais skolēns mikroviļņu krāsnī iemetis austiņas. Kāpēc viņš to darījis, tā arī nespējis atbildēt.

Medaļas otrā puse ir tā, ka patiesībā šis likums tiek lobēts dažu desmitu pusaudžu dēļ.

Pietiek jau ar gadījumiem, kad pusaudži bez apliecības sēžas pie automašīnas stūres un nelaimē iedzen ne tikai sevi, bet arī savus vienaudžus.

“Domāju, patiesais iemesls šim grozījumam ir pastiprinātā vēlme rīkot individuālās trofeju medības ģimenes lokā kā biznesu, tādēļ vairāki savējie šāvēji ir nepieciešami. Vai arī iespēja plātīties ar ieroci pusaudžu barā,” internetā vietne www.lsm.lv komentē kāds lasītājs. Jācer, ka ceturtdien jaunās Saeimas deputāti apdomāsies, līdz akceptēs šos grozījumus.

Komentāri 1

baiga.zaiga

Staburagam godu nedara šāds ārkārtīgi sekls, virspusējs raksts par gana nopietnu tēmu, kur autores galvenie (pret)argumenti balstās uz interneta komentāros izlasīto un kādas šokētas skolotājas izteikumiem (Jācer, ka šī "inteliģentā" skolotāja manus bērnus nemāca!). Piekrītu Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājam, kas teicis, ka par šo tematu ir jārunā, bet svarīgi ir pārzināt tematu, par kuru tiek diskutēts, diskusiju balstīt faktos, nevis emocijās, pieņēmumos un sagrozītos faktos.

pirms 7 mēnešiem, 2019.02.04 12:31

Viedokļi/Komentāri