Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieprasi godīgu politiku!

Valsts prezidents un Ministru prezidents pēc oligarhu sarunu publiskošanas izvēlējušies palikt politiski neitrāli. Sarunas pieņemamas viņiem nav, bet stingru nostāju par pārsteigumu vēlētājiem valstvīri arī neieņem. Vēl skumīgāk, ka pats zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš  noklausīts sarunās ar Aināru Šleseru (Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētu), lūdzot palīdzēt pārdot viņam un kompanjoniem piederošu zemes gabalu ostas teritorijā, lai saņemtu “15 ļimončikus”, turpina darbu ministrijā, it kā nekas nebūtu bijis. Ministrs šo gadījumu neapspriež, izvairīgi atbild uz žurnālistu jautājumiem, jo gluži vienkārši īpašums, kas viņu iegāza, nav atrodams amatpersonas deklarācijā. Saistību ar to viņš noliedz. Tomēr vakar žurnāls “Ir”, kurš publicēja rakstu sēriju par noklausītajām sarunām, ziņoja, ka, iespējams, ir atradis Dūklava pazudušo zemes gabalu un līdzdalībniekus, kas slēpj viņa īpašumu. Arī šajā epizodē atklātu atbilžu uz visiem žurnālistu jautājumiem nav. 

“Ļimončika” gadījums sabiedrībai tapa zināms apmēram pirms mēneša un apmēram tik pat ilgi sabiedrība klauvē pie Dūklava sirdsapziņas, gaidot atbildes, skaidrojumus. Neviens tā īsti vairs arī  nešaubās, ka sarunas nav autentiskas, jo “Rīdzenē” noklausītais cits politiķis — Jānis Urbanovičs  atvainojās Aijai Barčai par teikto sarunās, kuras nekad nav notikušas. Savukārt Dūklavs vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, lūdzot pārbaudīt par viņu publiskoto informāciju. Nepierādīs, nebūšu vainīgs?

Līdz šim neesam sagaidījuši, ka pats ZZS atbrīvojas no Dūklava. Bet kāpēc to gaidīt, ja partija līdz šim nav pārcirtusi nabassaiti arī ar Aivaru Lembergu. “Ļimončika”, kā tagad tautā sauc zemkopības ministru, reputācija ir grūti reanimējama, ja vien pierādās, ka publiskotās sarunas nav autentiskas. Taču preses izdevums par nomelnošanu joprojām nav sūdzēts tiesā.

Sirdsapziņa, ētika, morāle, godīgums, krietnums — šādām īpašībām jāpiemīt politiķiem. Atceries, vēlētāj, kad nākamgad dosies pie urnām. Valsts ir tava ģimene, valsts maks ir tavas ģimenes maks. Atceries šīs īpašības, vērtējot savus vietējos politiķus! Pieprasi godīgu politiku, saņemsi godīgu politiku!

Viedokļi