Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sasirgusī tiesu vara

Izrādās, ka kukuļdošanā apsūdzētais bijušais Valsts ieņēmuma dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieks Vladimirs Vaškevičs ir neglābjami slims un šāds stāvoklis viņam esot uz mūžu, tāpēc nevar ierasties uz tiesu Latvijā. Viņš jau sešus gadus atrodas Austrijā, kurp pēc atbrīvošanas no apcietināšanas, samaksājot 60 000 latu drošības naudu, ar tiesas atļauju devās ārstēties. Tomēr Vaškevičs Austrijā joprojām nav izārstēts, viņa veselības stāvoklis acīmredzot tiešām ir smags, jo tas ir iemesls, kāpēc viņš nevar pārvietoties — ierasties uz tiesu dzimtenē. Lai arī Latvija ir vairākas reizes lūgusi izdot apsūdzēto, Austrija visus lūgumus noraidījusi, pamatojot ar apsūdzētā kritisko veselības stāvokli. Tātad patiešām nopietni slims vai arī Vaškevičam ir vara ietekmēt svarīgus lēmumus pat Austrijā. Pieņemsim, ka viņš patiešām ir slims. Pat ja lietu izskatīs videokonferencē un tiesa nolems, ka Vaškevičam jāizcieš apcietinājums, vai viņš būs gana vesels, lai sēdētu cietumā?  Visticamāk, nē, jo viņa advokāte jau tagad sola vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kā arī aizstāvēt sava klienta tiesības Austrijas tiesā, ja tur nonāks prasība par Vaškeviča izdošanu Latvijai, jo tā jau esot vajāšana.

Šis nav pirmais gadījums, kad Temīdai jālokās kukuļdošanā apsūdzēto priekšā. No tiesas izmuka arī uzņēmējs Germans Milušs,  kurš kopš 2007. gada izsludināts starptautiskajā meklēšanā, arī viņš samaksāja lielu drošības naudu un aizbēga. Šogad tika aizturēts Kiprā, bet arī tur pamanījās izsprukt no izdošanas Latvijai, jo, kamēr Kipra gaidīja izdošanas dokumentus, tur nolēma, ka Milušs nav jāpatur apcietinājumā. Iespējams, pieļāva, ja vienreiz aizbēga, otrreiz tā vairs nedarīs. Tomēr par pārsteigumu Kipras iestādēm Milušs pazuda un, visticamāk, ir jau Krievijā uz brīvām kājām.

Skumji, ka tieši kukuļdošanā apsūdzētie spēj izrauties no apsūdzību un tiesas ķetnām, samaksājot lielu drošības naudu un pazūdot no tiesas redzesloka. Tas liek domāt, ka tiesu un valsts vara ir daudz nopietnāk slima kā dažs labs, kurš cenšas izbēgt no soda, iespējams, slimību simulējot.

Viedokļi