Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķiļas jauna partija

– Beidzot normāli cilvēki. Kā var pieteikties? — šāds komentārs bija vienā no portāliem  pēc paziņojuma, ka gaismu ieraudzījusi jauna politiskā kustībā “Mēs par.” Kad TV24 vēroju jaunās kustības pamatlicējus, nebrīnos, ka varēja rasties tāda doma līdz brīdim, kad kadrā parādījās Ilze Viņķele. Tātad atkal vecie vēži meklē jaunas kulītes. Tas nu ir fakts —  kustībai pagaidām pievienojušies 48 cilvēki, starp viņiem arī visi pieci no “Vienotības” aizgājušie politiķi —  Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis. Tāpat kustībā darbosies bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva un uzņēmējs, ‘‘Innocent Coffee Masters’’ un ‘‘Innocent Pro’’ īpašnieks Mārtiņš Staķis, bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais “Sabiedrības par atklātību Delna” vadītājs Kristaps Petermanis, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (‘‘Vienotība’’) padomnieks Pēteris Viņķelis, valsts pārvaldes eksperte, viena no sabiedriskās politikas centra ‘‘Providus’’ dibinātājām Vita Tērauda un citi.

Jaunu partiju un politisko spēku rašanās pirms vēlēšanām ir kā cāļu šķilšanās reizi četros gados. Līdzšinējā pieredze gan rāda — cerētā brīnuma vietā, ka varētu sanākt kāds maktens strauss, parasti sanāk vilšanās. Jaunradījuma zelta dziesma ātri vien aizmirstas.
Trešdien tika parakstīts jaunās kustības manifests. Nav ko piebilst. Labs. Jaunā politiskā kustība savā manifestā uzsver cilvēka brīvību, tiesiskumu un “slaidu publisko pārvaldi”, kā arī citas vērtības.

Viena no redzamākajām manifesta parakstītājām ir bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele. Savulaik viņa atzinās, ka parakstījusi nopietnu politisko vienošanos ar sakrustotiem pirkstiem kabatās. Vēlāk viņa taisnojās, ka tā noteikti darījuši arī visi pārējie. Vai viņa atceras, ka “Vienotības” vēlētājiem tika solīta jauna, godīga politika, ka šādi netiks melots. Kā labklājības ministrei viņai taču bija iespēja radīt daudz saulaināku tāli tautai, bet nekas no viņas darbiem nav palicis atmiņā.

“Visticamāk jauna muļķu partija glaunā iesaiņojumā un ar akadēmisku piešprici. Jau Viņķele un Dimants vien ir pietiekami, lai nostātos uz drīzas skuju takas.

“Vienotība” un “Mēs par” sadalīs “Vienotības” 5% uz pusēm, katra saņems 2,5%. Skuju takā vietas pietiks abām” — tik skeptiski topošo partiju vērtē potenciālie vēlētāji. Diemžēl jaunās partijas radītājiem “piecīši”  ir kā akmens kaklā.

Viedokļi