Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spējīgie un nespējīgie 1

Kārtējo reizi nežēlastībā kritis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Septembrī tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veicis aptauju, kurā noskaidrots, ka visnespējīgākais no visiem mūsu valdības ministriem ir tieši viņš. Jautāti, kuri ministri visvairāk bremzē valdības darbu, 21% aptaujas dalībnieku nosaukuši Šadurski. Otro un trešo vietu šajā sarakstā ieņem tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Šiem ministriem, pēc aptaujas datiem, cilvēki vismazāk uzticas, kā arī tie nosaukti par visnekompetentākajiem un viņiem nebūtu vietas valdībā. Iedzīvotāji viņiem neuzticētu pat savu ģimenes budžetu.

Nezinu, kur šāda aptauja veikta un kas ir tās dalībnieki, jo publicētajiem aptaujas rezultātiem pamatīgāka skaidrojuma nav. Taču varu iedomāties, ka Šadurskis šo godu noteikti izpelnījies savas izrunāšanās un neveiksmīgās pedagogu algu un izglītības reformas dēļ. To, ka viņš netiek galā ar saviem pienākumiem, noteikti nevarētu teikt. Savas neilgās darbības laikā viņš paspējis apmeklēt lielu daļu Latvijas skolu, izcīna “vārdu un domu kaujas” ar izglītības darbinieku arodbiedrību, kaislīgi aizstāv iesāktās reformas, lai gan, kā rāda pieredze, tās ne vienmēr izrādās veiksmīgas. Arī sliktu komunikāciju viņam nevar pārmest, lai gan reizēm ar saviem izteikumiem šis politiķis “mēdz iebraukt auzās”. Taču viņš vismaz pārzina nozari, kuru vada, atšķirībā no ministriem “ceļotājiem”, kuri gatavi pārvaldīt te veselības, te aizsardzības, te vēl kādu citu jomu. Pieļauju, ka arī Rasnačs un Rinkēvičs nespējnieku slavu vairāk iemantojuši savu spilgto izlēcienu vai izteicienu, ne ministra pienākumu pildīšanas dēļ. Pieļauju, ka to, kuri zina, ka Rasnačs cietis no piekaušanas ar rabarberiem vai ar ministrijas mašīnu vedis personīgo skapi, ir vairāk nekā to, kuri zina, ko viņš paveicis, esot ministra amatā.

Tā pati aptauja liecina, ka vislielākais labums valdībā ir no aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas. Taču arī te, manuprāt, šādas aptaujas dalībniekus vairāk ietekmē tas, ko mēs par cilvēku redzam un dzirdam publiskajā telpā. Jo, ja izvērtējam, piemēram, finanšu ministres darbību, tad vai nespēja tikt galā ar problēmām Valsts ieņēmumu dienestā nenorāda uz valdības darba bremzēšanu? Nemaz nerunājot par pašu Ministru prezidentu Kučinski.

Komentāri 1

gunta.leona

Agit, nevis kārtējo reizi kritis nežēlastībā, bet kārtējo reizi apstiprināts viņa stulbums. Un vēl lielāks stulbums, ka ne valdība, ne depi ko darīs, skatoties uz šīs aptaujas rez-tiem

pirms gada, 2016.10.19 14:24

Viedokļi