Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētceļojums Rīgā

Šodien galvaspilsētu Rīgu pārpludinās svētceļnieki. Ekumeniska kopiena Tezē ar izcelsmi Francijā jau vairāk nekā 40 gadu rīko Jaungada tikšanos dažādās Eiropas pilsētās. Līdz šim pasākuma norisi pieredzējusi Austrija, Šveice, Beļģija, Vācija un Polija. Savukārt Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kurā norisināsies tik liela mēroga pasākums. Francijas mūku kopienas Tezē organizētajā programmā paredzētas ne tikai lūgšanas, bet arī diskusijas un semināri par ticību, sabiedrību, politiku, mākslu un kultūru. Tikšanās mērķis ir savstarpējās solidaritātes un izpratnes veicināšana mūsdienu sabiedrībā.

Tiek lēsts, ka šajās dienās Rīgā pārvietosies ap 15 000 jauniešu no gandrīz visām Eiropas valstīm, arī Korejas, Japānas, Honkongas, Āfrikas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Tezē tradīcija paredz rast viņiem naktsmājas pie vietējiem ļaudīm, tā labāk palīdzot iepazīt viņu dzīvi un dibināt jaunus kontaktus. Un te nu sākas stāsts ne tikai par jauniešiem, kas ieradīsies, bet arī par mums, latviešiem. Tā ir iespēja tikko dzimušo Ziemassvētku bērnu, ko katrs sagaidījām savā sirdī Ziemassvētku vakarā, praksē arī pieņemt — uzsmaidīt svešiniekam, lūgt kopā, uzticēties. Ne velti Tezē kopienas Jaungada tikšanās tiek arī saukta par uzticēšanās svētceļojumu. Pati esmu bijusi Tezē kopienas rīkotajā Jaungada tikšanās reizē Parīzē, baudīju viesmīlību kādā franču ģimenē. Tomēr tikšanās būtība nav tikai ciemošanās, bet tās nozīme ir saturīgi un jēgpilni sagaidīt Jauno gadu, sadzirdēt sevi un pasaules pulsu. Bagātināties.

Tezē lūgšanas ir vienkāršas un meditatīvas, tāpēc līdz pat 31. decembrim katram ir iespēja kopā ar svētceļniekiem sagaidīt Jauno gadu, jo kopējos Tezē kopienas tikšanās pasākumos var piedalīties ikviens neatkarīgi no vecuma. Katru dienu no 28. decembra līdz 31.  decembrim vakara lūgšanas sāksies pulksten 19 “Arēnā Rīga”, bet dienas lūgšanas — pulksten 13.15 visās Vecrīgas baznīcās. Tāpat katrs interesents var piedalīties ar kultūru, mākslu, mūziku, vēsturi, ticību, latviešu tradicionālajām dejām un dziesmām saistītajos semināros. Tas ir labs veids, kā sagaidīt laimīgu un svētībām pilnu 2017. gadu! Iesaku šo iespēju izmantot.

Viedokļi