Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai mānīšana?

Trešdien Neretas novadā notika pirmā domes sēde. Tajā kļuva zināms gan priekšsēdētāja vārds — vienprātīgi ievēlēja Arvīdu Kviesi, gan tas, ka deputāte Zeltīte Odiņa un, iespējams, Juris Gorbačovs noliks mandātu.

Jaunievēlētā deputāte ir vēlētāju apvienības “Novadu pagasta izaugsmei” sarakstā un arī Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja. Cilvēki, kas par viņu balsoja, iespējams, nezināja, ka ievēlēšanas gadījumā Zeltītei Odiņai būs jāatstāj amats  pagasta pārvaldē, jo likums liedz savienot deputāta un pagasta pārvaldes vadītāja amatu. Vai arī cilvēki to zināja, balsoja, cerot, ka mazzalviešiem būs aizstāve novada domē? Tomēr notika pretējais, ar 405 balsīm ievēlētā deputāte “Staburagam” atzina, ka deputāta mandātu līdz nākamajai sēdei noliks. Tādējādi saglabājot Mazzalves pagasta pārvaldes vadītājas vietu. Z. Odiņa bija izpelnījusies lielu vēlētāju uzticību, balotējās ar 12. numuru, bet ievēlēta ar otro. Tas ir samērā augsts uzticības kredīts, ņemot vērā to, ka sarakstā viņa bija pēdējā.

Jaunievēlētais deputāts Juris Gorbačovs (‘‘Vienotība’’) mandātu nolika iepriekšējās —  2013. gada — pašvaldību vēlēšanās, jo  nedrīkstēja apvienot amatus. Viņš ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas Neretas posteņa komandieris. Vai deputāta mandātu viņš noliks arī šogad, skaidru atbildi laikrakstam nesniedza. Tomēr, ja viņš deputāta mandātu noliks, sagādās vilšanos 581 balsotājam, kas viņu no ceturtā numura sarakstā “uznesa” uz otro. Jāatgādina, ka, iepriekšējās vēlēšanās Jurim Gorbačovam atkāpjoties, iespēja iekļūt domē tika dota  Zalves pagasta pārvaldes vadītājai Dzintrai Noreikai, bet arī viņa atteicās no deputāta mandāta, ļaujot būt par deputāti Sandrai Andersonei.

Gan Juris Gorbačovs, gan Zeltīte Odiņa šajās vēlēšanās izpelnījušies lielu vēlētāju uzticību. Līdzīgi notika arī Vecumnieku novadā, kur gan šajās, gan iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās ievēlēja Gunti Kalniņu, novada izpilddirektoru, kurš 2013. gadā no mandāta atteicās. Kā būs šoreiz? Ja pirms balotēšanās viņi zināja, ka mandātu noliks, tad tā ir vēlētāju mānīšana, jo vēlētājs būtu balsojis par kādu citu kandidātu. Tomēr nav noslēpums, ka šādu tautā ieredzētu cilvēku piesaiste sarakstam ir apzināta vēlētāju balsu zvejošana, jo, balsojot par saviem favorītiem, uz augšu tiek pavilkts viss saraksts.

Viedokļi