Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Vienotības” atdzimšana?

Par partijas  “Vienotība” priekšsēdētāju kongresā ievēlēts ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens. Sākotnēji uz partijas priekšsēdētāja amatu pretendēja arī Rīgas domnieks Vilnis Ķirsis, kurš savu kandidatūru atsauca, un arī līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, kurš paziņoja, ka izstāsies no partijas.  Jaunā priekšsēdētāja uzdevums būs saliedēt komandu un atgūt partijas rīcībspēju, reputāciju. Apsveicami, kad tad vēl, ja ne tagad, kad   Saeimas vēlēšanas pavisam tuvu.  Ja tās notiktu, piemēram, rīt, tad  “Vienotībai” izredžu būtu maz. Pētījuma centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka 21,2% respondentu balsotu par partiju “Saskaņa”. Nākamā populārākā partija, par kuru atdotu visvairāk balsu, ir Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) ar 13,8%, bet Nacionālajai apvienībai (NA) —   5,8%, Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) — 4,5%, tad Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar 4,2% un tikai tad “Vienotība” ar 3,7% vēlētāju atbalstu. Pētījums rāda arī to, ka pārējās partijas nesavāc vairāk kā 2% iedzīvotāju atbalsta. Tomēr gandrīz ceturtā daļa, uz šo jautājumu atbildot, atzinuši, ka šobrīd nezina, par ko balsot, bet 17% vispār nepiedalītos vēlēšanās.

Protams, nevienam nav noslēpums, ka “Vienotība” jau sen nav viena no populārākajām partijām. Tajā bijušas daudzas nesaskaņas un intrigas, un tā nav turējusies pie morāles. Proti, Dzintara Zaķa balsu pirkšanas skandāls, Solvitas Āboltiņas pretrunīgās darbības, kuras netika laikus izrunātas, atrisinātas, tomēr sagrauza partijas vienotību. No tās aizgājuši vairāki biedri, arī Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs, lai veidotu jaunu politisko spēku.

Kā trūkst “Vienotībai”?  Atklātuma, godīguma, komandas vienotības!  Partijai līdz šim nav izdevies atrast vienotas dūres spēku, bet domāju, ka tai joprojām ir potenciāls, jo, kas gribēja, no tās aizgāja, tika ievēlēts jauns priekšsēdētājs, publiskotās “oliharhu sarunas” arī nākušas par labu “Vienotībai”.

Viedokļi