Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlreiz par drazu kaudzēm, putekļu mākoņiem Paugu ielā Koknesē

Ir pagājušas 5 dienas, kad Paugu ielas iedzīvotāji sāka priecāties, ka privātīpašnieks, kas bija izveidojis izgāztuvi pagastam piederošajā laukumā, to novāc.
Prieki izrādījās priekšlaicīgi, jo privātīpašnieks novāca vienu laukuma pusi, bet otrā pusē sastūma un uzbēra gružus kopā ar pa šiem gadiem saaugušajiem krūmiem. Neizskatās, ka viņš savas kaudzes vēlas līdz galam satīrīt.

Tas uzskatāmi redzams attēlos, kas pievienoti failā.


Tāpat attēlos redzams tas, kas notiek Paugu ielā, ja dažas dienas nav lijis lietus un uzpūš valdošie vēji no darbnīcu puses. Ja, ejot pa ielu, nav acu aizsargu, tad acis grauzīs ļoti ilgi. Bet Paugu ielas iedzīvotājiem šādi putekļi ir ikdiena jau daudzus gadus, jo nav jau nofotografēts, kā izskatās, kad vēl brauc arī daudzās smagās mašīnas.
Atkal vērsies ilgi.
FOTOGRĀFIJAS:

http://failiem.lv/u/atxlyzw

Jezups

Ja Jūs pabrauktu pa Vērenes ielu, tad Paugu iela liktos kā autostrāde! Vērenes ielu sabojāja ceļa būvnieki, pēc tam dzelzceļa būvnieki, bet visiem pie vienas vietas!

pirms 7 gadiem, 2014.07.30 07:10

Jezupam

Katru dienu braucu pa Vērenes ielu. Vērenes ielas malās nav privātā apbūve. Tā ir pārnesta tālāk, tāpēc nav un nevar izveidoties tāda situācija kā Paugu ielā. Jā, ceļa segums ir nolietots. Bet tas neput. Paugu ielā smagās griežas iekšā gandrīz vai privātmāju pagalmos. Kādreiz tā bija iebrauktuve uz ugunsdzēsēju dīķi, īstā iebrauktuve smagajai tehnikai, vārti, dispečeri bija citur. Kāpēc vispār pieļāva izveidot šo iebraucamo ceļu tur, kur tā nebija, kur pilnīgi blakus ir privātmājas, bet aiztaisīja ciet to ceļu uz darbnīcām, kurš bija īstā iebrauktuve?

pirms 7 gadiem, 2014.07.30 11:18

...

Te jau nerunā par ceļa segumu . Runā par radītiem apstākļiem , ka cilvēki šai ielā bojā veselību iebrauktuves putekļu dēļ . Vai tavā mājā arī dzen iekšā tādus putekļus katru dienu ? Jā , Paugu iela ir īsta autostrāde , tāpēc tur nesas mašīnas milzu ātrumā .

pirms 7 gadiem, 2014.07.31 11:34

Jezups

Nobrauc vēlreiz pa Vērenes ielu un paņem acis rokā - deguns parādīs, ja tu tur neredzi privāto apbūvi!

pirms 7 gadiem, 2014.07.30 13:34

No Paugu ielas

Vērenes ielas rūpnieciskajā zonā pāri Pērses tiltam ir tikai viena dzīvojamā māja, kas atrodas tuvu ceļam. Tur smagie auto nestājas, negrozās, nesaceļ milzu putekļu mākoņus. Pārējā privātā apbūve rūpnieciskajā daļā izvietota vismaz 500m no ceļa.
Pārējās individuālās mājas Vērenes ielā pirms tilta nav rūpnieciskajā zonā, tur ir asfalta segums un vējš nedzen putekļus virsū mājām.
Jā, Koknesē daudzas ielas ir tikpat sliktā stāvoklī kā Vērenes iela. Parka iela no šosejas līdz parkam, Hanzas iela, Austrumu iela. Droši vien daudzas nenosaucu. Bet pa šīm ielām katru dienu negrozās desmitiem smago mašīnu, par ātri braucošajām vieglajām mašīnām pat nerunājot, kā tas ir Paugu ielā.
Paskaties fotogrāfijās, kas notiek tad, kad mašīnas nemaz nebrauc, un padomā, kā izskatās tad, kad tās griežas no šī putekļu ceļa. Un griežas tur ļoti daudz. Neviens šo ceļu nesakārto, nesalabo, neveic ceļa slaucīšanu, laistīšanu sausā laikā. Varbūt pat būs jāizveido galerija, kā paiet viens rīts vai viens vakars šajā vietā ar konkrēti pievienotiem laikiem.
Visi tie putekļu mākoņi nonāk tieši iedzīvotāju privātmāju pagalmos, istabās, elpceļos. Tas gadiem ejot iespaido veselību, pašsajūtu un to nespēs aptvert cilvēks, kas nedzīvo tādā vietā. Te varētu uzaicināt speciālistu komisiju, lai izvērtē putekļu koncentrāciju un to ietekmi uz veselību. Šim ceļam būtu jābūt izejai uz otru pusi. Tur, kur tā normāli kādreiz atradās, bet, ja tas vairs nav iespējams, tad vismaz tālāk gar benzīntanku, pievienojoties Meliorātoru ielas pašam sākumam vai lielajai šosejai, pa kuru vairs nav tik intensīva mašīnu plūsma pēc apvedceļa uz Tīnūžiem izbūvēšanas.

pirms 7 gadiem, 2014.07.30 14:37

!

Katrs dara savu darbu , Paugu iela ir valsts ceļš ,vai esat griezušies valsts ceļu pie valsts ceļu uzturētāja ?

pirms 7 gadiem, 2014.07.31 16:23

No Paugu ielas

Jā, katrs dara savu darbu. Un ar savu darbu necenšas bojāt veselību citiem, radīt videi un dzīvošanai kaitīgus apstākļus. Ja tas notiek, to nepieciešams risināt.
Un vēl arvien nav saņemta saite ar norādi, ka Paugu iela Kokneses teritorijā būtu valsts ceļš. Pie tam, visi putekļi jau nāk no Paugu ielas šķērsielas - jaunizveidotās iebrauktuves uz darbnīcām, kas pieder pašvaldībai. Te jau minēja - sākotnējā iebrauktuve bija pavisam citā vietā ar asfaltētu segumu un pietiekošu vietu iebraucošajām / izbraucošajām mašīnām ar dažādiem gabarītiem. Iebrauktuve, kuru izveidoja pēc privatizācijas ir nepiemērota tam transportam, kas tur tagad grozās, stumdās, īsti netiek iekšā pa vārtiem, izdangā ceļa apmales, komunikāciju akas, lauž jau tā slikto asfaltu pretī privātajai apbūvei, kas te atradās pirms darbnīcu paplašināšanas. Mājas no ielas atrodas 6m attālumā.
Situācija ir jārisina. Pārāk ilgi neviens to nav pamanījis, lai gaidītu vēl ilgāk.

pirms 7 gadiem, 2014.07.31 17:20

No Paugu ielas

Pagastam piederoša ceļa uzturētājs ir pats pagasts.
Bet domas par vēršanos, lai izpētītu radušos situāciju tiešām ir.
Ir jau izpētīti likumi, tikai portāls Staburags tos neļauj te ievietot.
Vēl no publikācijām presē:

Robežlielums putekļiem PM10 ir 50 mikrogramu uz kubikmetru vidēji diennaktī, un gadā atļauti tikai 35 šādi pārsniegumi.
Vēl ir tāda institūcija kā Vides Pārraudzības valsts birojs.
Varbūt vērts veikt neatkarīgas ekspertīzes, lai sevi aizsargātu?

pirms 7 gadiem, 2014.07.31 17:09

Tas ir Rīgā...

http://www.tvnet.lv/zala_zeme/daba/521548-par_gaisa_piesarnojumu_riga_latvijai_draud_pusmiljona_eiro_sods

pirms 7 gadiem, 2014.08.10 20:23

No Paugu ielas

"Atbilstoši Eiropas Savienības standartiem ir noteikts diennakts vidējais pieļaujamais daudzums putekļiem, un tas ir 50 mikrogrami kubikmetrā, turklāt norit diskusijas, ka šo normu varētu samazināt līdz 25 mikrogramiem, jo jaunākie pētījumi apstiprina putekļu izteikti negatīvo ietekmi uz veselību. Gaisā esošās cietās daļiņas palielina saslimstību ar plaušu vēzi, astmu, sirds un asinsvadu slimībām, izraisa pāragru nāvi..."

Tas, kas vakar ar vēju nāca no darbnīcu teritorijas iebraucamā ceļa, nav aprakstāms.
Rīkosimies?

pirms 7 gadiem, 2014.08.12 14:34