Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mobings jeb psiholoģiskais terors darba vietā.

Diezgan bieži mūsu dienās mums nākas sastapties ar mobingu darba vietās. Izvērtējot iegūto informāciju, visbiežāk šo mobingu rada tieši paši darba devēji, retāk kolēģi. Kāpēc rodas šī savstaspējā "rīvēšanās", un kā ar to cīnīties. Ir bijuši gadījumi, ka mobinga rezultātā nākas meklēt pat psihologa palīdzību, vai pat uzteikt darba vietu, pie kam vēlāk nākas uzzināt, ka jau nākošajā dienā tavā vietā sēž kāds cits, kurš bijis ieinteresēts(protams, ar priekšniecības atbalstu)tavā aiziešanā. Tā kā cita iemesla tavai aiziešanai nav,jo pienākumi tiek veikti pēc visiem noteikumiem, ap tevi tiek veidots šis psiholoģiskais terors.Vai ir kādas idejas, kā rīkoties šādās situācijās.

ABC

šādā gadījumā nav citas izejas, kā doties prom no šāda darba, pie tam - pēc iespējas ātrāk. Ir tāds teiciens: ''Būtu tik cilvēks - iemesls atradīsies''. Jāmeklē jauns darbs, jo varbūt tieši citā vietā būs jūsu īstā vieta.
Taču, ja ir laba veselība un stipri nervi, tad var palikt - revolūcija garantēta.

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 14:38

lapa

Vajadzētu arī skaidri nosaukt to uzņēmumu, kurā tā rīkojas. vispār šeit varēja cilvēki padalīties par šādu pieredzi, kur nemaksā algas, bet sola debesmannu u.t.t. citādi gadās tā, ka sāc darbu un tikai tad uzzini, ka alga būs jāizlūdzas, vai par šo pašu psihteroru . Mani, piemēram interesē Euro Concords. Vai tur tiešām ir lielas algas un vienmēr laikā?

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 15:51

izgājis caur mobingu

Tā firma, kur man bija jāstrādā, atrodas Siguldā(pati esmu dzimusi Aizkraukles raj., tāpēc arī piedalos sava iedzimtā rajona avīzes forumā). Nosaukumu baidos saukt, jo Aizkrauklē ir šīs firmas veikals. Tā kā man Siguldā jādzīvo, baidos, ka minot firmas nosaukumu atkal būs jācieš no uzņēmuma īpašnieces apvainojumiem. Neizturot mobingu, no darba aizgāju jau pirms laiciņa, vēlāk pat saņēmu draudu vēstules, jo viņi zināja, ka ziņošu par visām viņu mahinācijām. Vēl vakar uzzināju, ka šī īpašniece mani ir publiski nosaukusi par psihiski slimu(protams, man klāt nēesot).Uz šķiršanos šī firma vēl pamanījās mani apskaitīt nodokļu ziņā. (jau tā šī summa uz papīra bija smieklīga, nu toties aploksnē deva daudz, pie kam norādot, ka līdz ar to , ka maksā mums APLOKSNĒ tik daudz, viņa varot ar mums darīt visu, kas viņai ienākot prātā...arī konkrēti man pa purnu sadot.)

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 16:29

izgājis cauri mobingam.

Kā jau minēju, baidos no sekām.Vēlējos tikai uzzināt līdzīgu upuru viedokļus.

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 17:33

kā rīkoties

bet ko lai dara ar cilvēku, kas darba vietu ir ieguvis uzrādot cv nepatiesus datus - nu , piemēram, ka mācās, bet izrādās, ka augstskolā tikai pus gadu pavadījis un , principā, lai savas darba funkcijas veiktu ir par stulbu - turklāt jebkuru aizrādījumu un pamācību uztver kā mobingu, lai gan sievietes neprofisionalitātes dēļ cieš iestādes prestižs -šis gadījums gan neattiecas uz iepriekš minēto situāciju.

pirms 11 gadiem, 2008.11.13 17:20

izgājis caur mobingu

Arī sarežģīta situācija. Domāju, ja ir pierādījumi par šiem nepatiesajiem datiem, tad ,turoties pie tiem, jāizvērtē sievietes profesionalitāte, un jāpiedāvā zemāks amats, kas viņai dotu iespēju apgūt savus pienākumus, ja nepiekrīt, nu tad risinājums ir skaidrs pats par sevi.

pirms 11 gadiem, 2008.11.13 18:35

es

Pati meklēju izeju no šīs situācijas. Darbs ļoti patīk, protu to un izdaru, bet šis terors mani dzen izmisumā.Dodiet padomu!

pirms 11 gadiem, 2008.11.15 11:10

es

Vai tiešām aiziešana ir vienīgā pareizā iespēja?

pirms 11 gadiem, 2008.11.15 11:13

izgājis caur mobingu

Varbūt vajag paskaidrot, ka bosings ir viena no psihterora formām, kad jācieš tieši no priekšnieka(ces) represijām. Un dramatiskākais ir tas, ka šī terora pamatā ļoti bieži ir vienkārša skaudība...kaut vai tāpēc, ka esi tievāka par priekšnieci(no savas pieredzes zinu.)

pirms 11 gadiem, 2008.11.18 15:29

Lizolde

Uz mobingu vajag uzlikt kārtīgu klucingu. Ja tas neizdodas, tad atliek tikai līvings, jo nervu šūnas neatjaunojas, atjaunojas tikai tauku šūnas :D

Arī bosings runā drēbi ;)))

pirms 11 gadiem, 2008.11.25 22:53

izgājis caur mobingu

Vismaz smaids man parādījās. Forši noformulēts padoms.Paldies par to pašu.Tiešām.

pirms 11 gadiem, 2008.11.26 07:27

aizkraukliete

Darba vietā, kurā es strādāju, mobings notiek regulāri, vadītāja "nav savā ādā", ja kādu nav pazemojusi,aizskārusi, viņa ir kā vampīrs,kas no tā "barojas". Viņa neciena ne savus kolēģus,ne klientus.(kliente pat par cieņas un goda aizskaršanu taisījās šo iesūdzēt tiesā.) Smieklīgākais ir tas, ka šī sieviete pat rakstīt neprot pareizi gramatiski. Katrā vārdā trīs kļūdas...nerunājot nemaz par teikumu. Ja atnāk darbā kāda jauna instrukcija, lai izprastu to, griežas pie padotajiem, kaut gan vajadzētu otrādi...šo psiholoģisko teroru viņa veic, gadu no gada. Vienīgais, kā rīkoties šādā situācijā ir darba maiņa.

pirms 11 gadiem, 2008.12.03 16:41

arī

Arī izgāju cauri mobingam. Iepriekšējā autoregan jau runā par bosingu-kad vadītājs rada šo saspīlēto situāciju.
Es no darba aizgāju klusēdama un neviens tā arī nesaprata kāpēc aizeju, bet nevarēju izturēt mobingu. Pēc tam domāju, ka muļķe biju-nevajadzēja klusēt, bet strīdēties pretī un aizstāvēt sevi, tad varbūt šie vampīri būtu aizvērušies. Divas tādas preilenes bija, kas sevi uzskatīja par supermenēm, bet visus citus kolēģus pazemoja cik vien var...Muļķe biju, ka klusēju, gribēdama mieru un saticību....

pirms 11 gadiem, 2008.12.07 19:20

Endija

Savas personības aizstāvēšana ne vienmēr palīdz.Es patlaban saskaros ar bosingu,aizstavu sevi,bet bosine kļūst vēl ļaunāka,jo uztver to kā pretīrunāšanu.Esmu tikai dažas nedēļas jaunā darbiņā,pārbaudes laiks vēl 3 mēneši,bet bosiene reāli uzlikusi sev misiju tikt no manis vaļā,jo darba vieta paredzēta radiniecei.Pat nezinu,ko iesākt,jo šajos krīzes laikos negribas atkal mainīt darbu(un to nemaz nebūs viiegli izdarīt)

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 00:51