Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākot jauno mācību gadu tiks slēgta Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātviduskola

Sākot jauno mācību gadu tiks slēgta Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātviduskola.
Pašvaldībai trūkst līdzekļu.
Skolotāji zaudēs darbu, bet bērni zaudēs mājas.
Internātskola ir mājas bērniem, kuri šeit visu nedēļu mācās un dzīvo. Daudzi no šiem bērniem tieši skolā jūtas labi. Jūtas pasargāti un labu skolotāju apčubināti, jūtas mīlēti. Diemžēl mājās viņus negaida siltums, mīlestība, pilnvērtīgs ēdiens, bet drīzāk pļaukas, kliegšana un bailes.
Šīs skola ir bijis patvērums bērniem, kuriem vecāki dažādu iemeslu dēļ pilnvērtīgi nespēj par viniem rūpēties.
Tagad tās vairs nebūs, bērni tiks iemesti parastās skolās, kur viņiem netīrās vai saplēstās drēbes nekops un nemazgās, bet to dēļ viņus apsmies.Grāmatas un burtnīcas, kuras šeit nodrošina skola, turpmāk būs jāiegādājas vecākiem, kas nozīmē - bērnam to trūks.
Šie bērni ir īpaši, viņi ir sirsnīgi un mīļi un pateicīgi. Viņi Ziemassvētku vecītim vēstulē prasa atnest mammai cukuru, lai viņa var izvārīt ievārījumu un miltus, lai ir ko ēst. Viņi neprasa planšetes un ifonus. Viņi prasa drošību un mīlestību, no kuras vismaz daļiņu saņem skolā no kolosālām skolotājām.
Vajag tikai ieiet pa durvīm, bērni skrien pretī un apmīļo - dod to, kā viniem trūkst.
Kā viniem klāsies parastā skolā, starp bērniem, kuri , Paldies Dievam, nezina, ko nozīmē trūkums...
Jā, vecākiem ir jārūpējas par saviem bērniem. Bet vai valstij nav jāpalīdz, tad ja tas psiholoģisku vai materiālu apstākļu dēļ neizdodas?
Bet ir likumi, vara un augsti krēsli, kuros mēs sēžam - skatāmies no augšas, no malas, no tāluma. Un nesaprotam, un negribam saprast!
Ir Ziemassvētki. Bet vai visiem tie ir priecīgi...

dainis.vingris

Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskola 100% tiek finansēta no IZM (izglītības ministrija). Ministrija ir informējusi par to ka 2017.gada janvāra ,marta mēnešos izdos lēmumus , ka skola no valsts budžeta netiks finansēta. 2016.gada skolas budžets sastāda 1,3 miljonus eiro.
Finansēt skolu no pašvaldības 0,5 vai 1 miljons eiro apmērā praktiski nav iespējams. Lai finansētu šādā apjomā ,tad pašvaldībai būtu jāslēdz citas mācību iestādes, jāsamazina pabalsti utt.
Tāpēc pašvaldība informē sabiedrību par šo situāciju un ja finansējums nebūs , tad mācības 2017.gada 1.septembrī uzsākt nevarēs.

pirms 4 gadiem, 2016.12.23 11:14

dainis.vingris

VPVI mācās 14 bērni no Kokneses pagasta, 19 bērni no Bebru pagasta un 2 bērni no Iršu pagasta.
Ja mācības nevarēs turpināt VPVI ,tad audzēkņi varēs izvēlēties mācītie Iršu ,Bebru vai Kokneses skolā.
Skolās ir bezmaksas pusdienas un mācību līdzekļus pilnībā nodrošina skolas. Citas nepieciešamās lietas jānodrošina sociālajam dienestam.

pirms 4 gadiem, 2016.12.23 11:16

dainis.vingris

Par to ka nesaprotam ,vai negribam saprast . Kokneses novadā 2016 .gadā iedzīvotāja ienākuma nodoklī ,kas ir galvenais pašvaldības ieņēmumu avots ir plānoti 2,64 miljoni eiro. Par šo naudu tiek uzturētas skolas ,mūzikas skola ,bērnudārzi ,sports ,pašdarbības kolektīvi ,sociālā palīdzība ,pabalsti ,remonti utt... Vai tiešām Jūs redzat iespēju 1 miljonu eiro pārdalīt ?

pirms 4 gadiem, 2016.12.23 12:31