Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās spēlēs skvošu

Aizvadītajā nedēļā Pļaviņās, Rīgas ielā 28, darbību atsācis Pļaviņa novada ģimnāzijas skvoša pulciņš. Nodarbībām var pieteikties ne tikai ģimnāzisti, bet jebkura vecuma šī  sportaveida entuziasti.

“Jau pērn rīkojām pirmās novada skvoša sacensības, un vecākajām dalībniekam bija 74 gadi,” saka Pļaviņu novada skvoša pulciņa vadītājs Pēteris Kalniņš. “Ar šo sportaveidu var sākt nodarboties jau agrā bērnībā, līdzko bērns ir spējīgs noturēt skvoša raketi. Vajadzīgs tikai līdzvērtīgs partneris. Pats ar šo sportaveidu sāku nodarboties apmēram pirms diviem gadiem un pamatiemaņas apguvu Amerikā, tur šis sportaveids ir ļoti populārs.”

Latvijā līdz šim skvošs nav kļuvis īpaši populārs, bet pasaulē tas ieguvis plašu atzinību. Tagad tiek diskutēts arī par to, lai skvošu iekļautu olimpisko spēļu programmā. “Pašlaik ir izdevīgs brīdis, lai sāktu nodarboties ar šo sportaveidu, jo konkurence ir maza, mūsu pusē skvoša kortu nemaz nav. Tuvākais ir Madonā, Rīgā un Jelgavā. Atcerēsimies, ka savulaik kamaniņu sportā, bobselejā un skeletonā latvieši bija celmlauži, bet tagad ir vieni no līderiem pasaulē,” saka Pēteris Kalniņš.