Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iršu bērni sporto un viesojas burkānu restorānā ''Saldais nektārs''

Oktobri sākām ar labajiem darbiem un Putras dienu, bet mēneša noslēgumā no 26. oktobra līdz 1. novembrim aktīvi piedalījāmies Latvijas Veselības sporta nedēļā (MOVE Week).


Neparedzamo apstākļu pilnajā laikā šīs dienas mums bija izaicinājumu pilnas. Centāmies ikdienas aktivitātes padarīt interesantākas, jautrākas, košākas un dažādākas. Mūsu pagasta moto: ''Iršos kustos, lai labi justos!'' lieti noderēja uzdevumu veikšanā.


Mēs, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni un pedagogi, katru dienu skaitījām, cik pakāpienu veicām dienas un kopā nedēļas garumā, cik soļu nogājām pastaigu laikā, izmantojot pulksteni un mobilo telefonu. Atzinām, ka pastaigai ir varens spēks, tā sniedz lielu ieguvumu gan ķermenim, gan prātam. Pastaigu laiku burvīgāku dara arī aktivitāšu papildināšana, piemēram, ābolu, kastaņu un lapu lasīšana. Interesanti bija uzzināt, ka soļi pārvērtās metros un kilometros, tā krājām kilometrus veselībai.


Katru dienu izmantojām vingrošanas elementus nodarbībās gan ārā, gan iekštelpās. Īpaši aizraujoša un vitaminizēta bija jautrā vingrošana mūzikas pavadījumā. C vitamīnu uzņēmām vairumā.


Oranža un sulīga izvērtās viena diena Burkānu restorānā ''Saldais nektārs'', kad degustējām gardos un kraukšķīgos dārzeņus svaigā veidā, salātos un spiežot sulu. Vitamīnu bumba! Katra diena kā svētku diena, ja vien mīlam sevi un protam sagādāt pārsteigumus! Vai ziniet, cik ātri var izdzert 480 ml saldā nektāra? Pamēģiniet! Pie mums atbildi uzzināsiet sporta hallē ''Irši''.


Sporta diena ''Mazs cinītis gāž lielu vezumu'' hallē aicināja pirmsskolas grupas lielos un mazos sportistus, kur par mūsu sportisko garu un labsajūtu rūpējās sporta darba organizatore Iršos Lāsma Rutkovska, piedāvājot krāsainas un vilinošas aktivitātes, kurās vienaldzīgo nebija. Te nu redzējām mūsu aktīvo, nenogurdināmo jauno sportistu paaudzi!


Ja dodies pastaigā diennakts tumšajā laikā, tad parūpējies par savu drošību, esi pamanāms, uzvelc vesti, esi redzams! Košākai un saulainākai dienai ārā vesti vari nēsāt visas dienas garumā!


Mums jautāja: ''Kāpēc jūs esiet tik spilgti un oranži?'' Atbilde pavisam vienkārša: ''Nedēļas nogalē suminās ķirbjus, mēs — par burkāniem! Oranžās krāsas atslēgas vārdi ir: ''enerģija, entuziasms, vitalitāte, aizrautība, jautrība, neatkarība, jaunība, bērnu krāsa, ambīcijas, karjera, mērķi, saule, draudzīgums, prieks, karstums, pašpārliecinātība''.


Visas nedēļas garumā neizpalika arī ūdens slavināšana mūsu miesai, garam un dvēselei, neaizmirsām arī par augļiem un dārzeņiem, piena produktiem mūsu uzturā (piens, kefīrs, biezpiens, siers).


Pēc labi padarīta darba notika dalībnieku apbalvošana un pateicības par piedalīšanos Veselības nedēļā — bērni saņēma medaļas, piespraudes, pildspalvas un saldos našķus.


Tā kā Sporta nedēļa tiek pagarināta, tad noteikti turpināsim aktīvi līdzdarboties un īstenot jaunas ieceres!


Paldies sakām sporta darba organizatorei Lāsmai Rutkovskai, SIA ''Aizkraukles saldumi'', kā arī uzņēmumam ''Ievas siers'' (Daniela omei)!


Esiet aktīvi un veseli, atrodiet arī jūs savu veselības un aktīva dzīvesveida recepti!

Izglītība