Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Melns ar baltu satikās un viens otram patikās”

Pērses sākumskola piedalās Erasmus+ skolu apmaiņas partnerības projektā ''Little gazes at great artwork''.


Mūsu pirmsskolas grupas rudens izvēlētā aktivitāte — apģērbu kolekcija ''Melns ar baltu satikās'' — radās, iedvesmojoties no gleznotājas, populārās modes mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstādes ''Apziņas skices''.


Tā kā ar autores darbiem iepazināmies jau Ziemassvētku laikā, gatavojot apsveikumu kartītes, šoreiz nolēmām izvēlēties melno un balto krāsu apģērbā, apavos un aksesuāros. Senā dziesmā gan skan vārdi: ''Cik daudz dzīves paletē krāsu, tās visas aicina mani un sauc. Sev gribētu balto par māsu, bet likten`s tai citas klāt jauc.''


Mūsuprāt, jaunie modes mākslinieki parādīja un izrādīja sevi godam. Kādam viens tērps, citam pat trīs. Elegance un grācija! Ticiet vai nē, melns ar baltu piestāv visiem un ir gana grezns jebkurā situācijā. Jā,arī kāda sejas maska tika radīta tieši šai dienai.


Domājot par apģērbu, mēģinājām radīt pat nelielus mākslas darbus, skices melnbaltā tehnikā. Kas zin,varbūt māksliniece iedvesmu gūs no mūsu paveiktā un radīs jaunus šedevrus, kā arī satiksies ar mums klātienē. Mazie mākslinieki,j aunie talanti centās, tomēr atzina, ka ''krāsaini zīmēt ir vieglāk''.


Pēc labi padarīta darba un prezentācijas durvis mums vēra mini kafejnīca ''Melnais kaķis'', kurā katrs varēja pagatavot sev saldējuma porciju. Arī šeit: ''Melns ar baltu satikās un viens otram patikās. Baltam šķita — viss ir balts, melnajam, ka tumšs un salts.''


Lai mums visiem balti!

Izglītība