Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolēnus aicina pieteikties dalībai "Jauno juristu universitātē"

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte izsludinājusi pieteikšanos dalībai "Jauno juristu universitātē" (JJU), kurā var pieteikties vidusskolēni, kam interesē jurisprudence, un kurš nākotnē vēlas studēt tiesību zinātni, aģentūru LETA informēja LU.

Universitātē klāstīja, ka dalība "Jauno juristu universitātē" ir bezmaksas, un tas esot lielisks atspēriena punkts, kā arī iespēja iegūt budžeta vietu studijām LU Juridiskajā fakultātē. "Jauno juristu universitāte" notiks jau sesto reizi, kas dod iespēju vidusskolēniem LU Juridiskās fakultātes mācībspēku vadībā gūt priekšstatu par jurista darbu un tā nozīmi sabiedrībā, Latvijas tiesību sistēmu un valsts iekārtu, tiesību zinātni un tās apakšnozarēm. Pēc LU paustā, nodarbības notiks no oktobra līdz februārim un tās plānotas reizi mēnesī sestdienās, lai netraucētu veiksmīgas mācības vidusskolas finiša taisnē. Tāpat plānots, ka šogad nodarbības notiks attālināti.


Katru tematu ievadīs teorētiska lekcija, kurā iegūtās zināšanas skolēni papildinās un nostiprinās arī praktiski, risinot juridiskas problēmsituācijas (kāzusus) un inscenējot tiesas procesu, uzsvēra LU. Savukārt pēdējā nodarbībā skolēniem jākārto noslēguma pārbaudījums, kurā ietverti jautājumi par "Jauno juristu universitātes" laikā apgūtajiem tematiem.


Universitātē atklāja, ka trīs augstāko rezultātu ieguvēji garantēs sev valsts budžeta finansētu studiju vietu LU Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmas "Tiesību zinātne" pirmajā kursā.


Savukārt tie, kuri gala pārbaudījumā būs ieguvuši 70% no vērtējuma, saņems 50 papildus punktus uzņemšanā LU Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmā. Lai pieteiktos "Jauno juristu universitātē", līdz 21.septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa, kas pieejama mājaslapā "www.jaunojuristuuniversitate.lu.lv".

Izglītība