Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā atklāti 114 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi; saslimušie četros mūspuses novados

Trešdien Latvijā atklāti 114 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Šis ir otrais lielākais vienā dienā reģistrēto jauno inficēto skaits kopš 9.oktobra, kad tika atklāti 137 Covid-19 gadījumi.

Saskaņā ar SPKC interaktīvo karti pašlaik no 1 līdz 5 aktīviem saslimšanas gadījumiem ir Aizkraukles, Kokneses, Skrīveru un Pļaviņu novadā, bet Jaunjelgavas novadā saslimšana nav konstatēta. Neretas novadā pašlaik nav aktīvu saslimšanas gadījumu.

Inficēšanās ar Covid-19 līdz šim Latvijā bijusi apstiprināta 3056 personām. Kopš 12.oktobra no Covid-19 izveseļojušies vēl četri cilvēki, līdz ar to kopējais atlabušo skaits sasniedzis 1329. Tādējādi aktīvo saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits patlaban ir 1686. 
Pagājušajā diennaktī veikti 4667 Covid-19 testi, savukārt kopš Covid-19 parādīšanās Latvijā veikti kopumā 378 190 izmeklējumi.
Aizvadītajā diennaktī pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testēto skaitu bija 2,4%. Vēl svētdien šis rādītājs bija 4,3%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.


Pagājušajā diennaktī stacionāros Latvijā ievietoti kopumā četri Covid-19 pacienti, bet deviņi cilvēki no slimnīcām izrakstīti, līdz ar to kopumā slimnīcās ārstējas 70 ar Covid-19 sasirgušie, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.


No stacionāros ievietotajiem 61 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet deviņi ir ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no slimnīcām izrakstīti kopumā 265 pacienti, starp kuriem ir gan mirušie, gan atlabušie.


Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 255 cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens jauns nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Tas Lietuvā ir lielākais vienas dienas laikā atklātais jauno inficēšanās gadījumu skaits kopš Covid-19 epidēmijas sākuma.


Inficēšanās ar šo vīrusu valstī diagnosticēta kopumā 6760 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2983 cilvēkiem. Pagājušajā diennaktī veiktas 7823 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 3,6% testu.


Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 33 cilvēkiem, ceturtdien paziņojis Veselības departaments. Līdz ar to apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 3980, bet 2341 cilvēkam apstiprināta atveseļošanās.
Igaunijā kopumā veikti 238 867 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 2018 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 1,6% visu analīžu.

Interaktīvā karte šeit:

Latvijā un pasaulē