Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liela mēroga vakcinācijas centru izveide iezīmēta kopumā 20 pilsētās

Liela mēroga vakcinācijas pret Covid-19 centru izveidei iezīmētas kopumā 20 pilsētas. To  vidū ir Liepāja, kur vakcinācijas centrs varētu atrasties Biedrības namā, Daugavpils, kur šim mērķim varētu izmantot Daugavpils Olimpisko centru, Jēkabpils, kur vakcinācijas centrs potenciāli būtu Jēkabpils Sporta centrā, un Rēzekne, kur liela mēroga vakcinācijas punktu varētu ierīkot Olimpiskajā centrā.


Valmierā plānots šim mērķim izmantot Valmieras kultūras centru, savukārt Jūrmalā — Kauguru kultūras centru. Cēsīs savukārt tiek iezīmētas vairākas potenciālās vakcinācijas centra atrašanās vietas — Cēsu sporta komplekss, 2. pamatskola vai 1. pamatskola. Līdzīga situācija ir Jelgavā, kur iezīmēti divi varianti — Zemgales Olimpiskais centrs vai Zemgales sporta nams. Ventspilī kā potenciālā lokācija šim mērķim izvēlēts Olimpiskais centrs “Ventspils”.


Šo lielā mēroga vakcinācijas centru kapacitāte svārstās starp 3000 un 8000 vakcinācijas epizodēm nedēļā. Daugavpils, Jelgavas, Liepājas un Jūrmalas centri, pēc ministrijas aplēsēm, spētu nodrošināt no 5000 līdz 8000 vakcinācijas epizožu nedēļā.


Līdztekus arī tiktu izveidoti vismaz astoņi mazāki vakcinācijas punkti ar 1000 vakcinācijas epizožu kapacitāti nedēļā. Šie punkti, pēc pašreizējiem ministrijas plāniem, potenciāli būtu Madonā, Bauskā, Alūksnē, Salaspilī, Tukumā, Kuldīgā, Saldū, Siguldā, Aizkrauklē un Gulbenē.


Savukārt galvaspilsētā plānots izveidot divus liela mēroga vakcinācijas centrus, kas katrs spētu nodrošināt 20 000 vakcinācijas epizožu nedēļā. Vienlaikus tiktu izveidoti arī vismaz 14 mazāka mēroga vakcinācijas punkti, kas katrs nodrošinātu 3000 vakcinācijas epizožu nedēļā, tādējādi kopumā nodrošinot 42 000 vakcinācijas epizožu nedēļā.


Šo punktu izveidei izvirzīti vairāki varianti — “Volvo” halle ar 1500 kvadrātmetru platību, starptautiskais izstāžu centrs “Ķīp­sala” ar 6700 kvadrātmetru platību, konferenču centrs “ATTA Centre” ar 6823 kvadrātmetru platību, konferenču un pasākumu centrs “Fantadroms” ar 1900 kvadrātmetru platību un “Skonto” halle, kuras platība ir 7000 kvadrātmetru.


Cita starpā ministrija atzīmē, ka variantu vidū ir arī pašvaldību sporta zāles un kultūras centri, kā arī Rīgas Nacionālā sporta manēža ar 1800 kvadrātmetru platību.


Jautājums par lēmuma pieņemšanu par konkrēto objektu izvēli tikšot virzīts uz otrdienas Ministru kabineta sēdi.


Vakcinācijas centrā ietilps vakcinācijas zāle, slēdzama vakcinācijas darbinieku telpa, labierīcības telpas gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem, atsevišķa slēdzama vakcīnu uzglabāšanas telpa. Šie centri būs sadalīti uzgaidīšanas jeb rindā stāvēšanas zonā, reģistrācijas zonā, skrīninga jeb anketas aizpildīšanas zonā, vakcinācijas zonā un pēcvakcinācijas uzgaidīšanas zonā.


Jau ziņots, ka liela mēroga vakcinācijas centri reģionos varētu sākt darbu 1. aprīlī, iepriekš sacīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča. Viņa piebilda, ka ar pašvaldībām par liela mēroga vakcinācijas centru izveidi jau panākta vienošanās, kamēr ar mazāko centru pašvaldībām sarunas vēl nav notikušas.

Latvijā un pasaulē