Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Melnās tējas maisiņos ir paaugstināts trimethyl-sulfonium cation līmenis

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija Eiropas Komisijas Patērētāju programmas 2014.-2020. gada ietvaros realizē projektu “Same as different” (“Tas pats, bet atšķirīgs”, DG Justice and Consumers, REC—RPPI-AG-2019). 

Projekta mērķis ir veikt nepieciešamos testus, lai pārliecinātos, vai identiski produkti — kafija un tēja maisiņos, ko pārdod Polijas, Lietuvas, Latvijas un Vācijas tirgū, ir vienādas kvalitātes. Paralēli tika veikta produktu kvalitātes pārbaude. Projekta partneris, Polijas Nacionālais dārzkopības pētniecības institūts laboratorijas pārbaudēs melnajai tējai maisiņos konstatēja trimethyl-sulfonium cation paaugstinātu līmeni, kura apjoms pārsniedza pieļaujamo līmeni, un tas konstatēts Apsara, Možums, Ahmad, Dilmah, Greenfield, Lipton, Ica, Yogi melnās tējas paraugos, kuri tika iegādāti Latvijā. Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija vērsās LR Pārtikas un veterinārajā dienestā ar lūgumu situāciju izvērtēt. LPIAA turpinās sekot attīstības gaitai un informēs patērētājus par turpmākajiem soļiem. 

Latvijā un pasaulē