Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība lūgs atļauju pārdot Vecumnieku cietumu

Vecumnieku novada pašvaldība lūgs Ministru kabinetam (MK) atļauju atsavināt nekustamos īpašumus "Vecumnieku cietums", lēmusi novada dome. Deputāti lēma atsavināšanas rezultātā iegūtos līdzekļus lūgt piešķirt pašvaldībai nākamā gada valsts budžeta likumā izglītības iestāžu nekustamā īpašuma un ar to saistītās infrastruktūras attīstībai.


Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienībām, ēkām un dzīvojamās platības, kā arī inženierbūvēm. Ar 2016.gada 20.decembra MK rīkojumu pašvaldībai tika nodoti Tieslietu ministrijai piederoši īpašumi "Vecumnieku cietums" likumā noteikto pašvaldības autonomo funkciju īstenošanai.


Ar 2016.gada 28.decembra domes lēmumu nolemts nodot šo īpašumu bezatlīdzības lietošanā biedrībai "Kalna svētību kopiena". Taču biedrība "Kalna svētību kopiena" 2019.gada augustā atteicās apsaimniekot nekustamos īpašumus, tāpēc Vecumnieku novada pašvaldībai saskaņā ar MK rīkojumu bija pienākums īpašumu bez atlīdzības nodot valstij.


Nekustamo īpašumu nodošana valstij līdz šim nav notikusi un tuvākajā laikā nav paredzama. Pašvaldībā skaidroja, ka ir konstatētas nesakritības starp kadastra datiem un situāciju dabā.


Vecumnieku novada pašvaldībai nav pamata veikt ieguldījumus "Vecumnieku cietums", piemēram, jumta remontā, uzsvēra domē. Tāpēc ēku stāvoklis strauji pasliktinās, tiek bojātas arī nesošās konstrukcijas un ir pamatotas bažas par kūts un garāžu iespējamu sabrukšanu. "Tas ir nepieņemami, jo Vecumnieku cietuma remontā ir ieguldīti ievērojami valsts līdzekļi, un Vecumnieku novada dome nevēlētos, lai tās administratīvajā teritorijā rastos vēl vairāki vidi degradējoši objekti," lēmumu lūgt atļauju pārdot īpašumu pamatoja domē.


Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Vecumnieku cietums slēgts 2017.gada 1.janvārī, jo pēdējo gadu laikā ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits. Valdība lēma nodot Vecumnieku cietumu novada pašvaldības īpašumā.


Vēlāk īpašums nodots bezatlīdzības lietošanā biedrībai "Kalna svētību kopiena", kas tajā izveidojusi dzīves prasmju centru. Vēlāk organizācija no telpu izmantošanas atteicās.

Latvijā un pasaulē