Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rēzeknes slimnīcā ārstējas ar "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" vakcinēti Covid-19 pacienti

Tie Covid-19 pacienti, kas ir vakcinējušies un nonākuši stacionārā, ir saņēmuši "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" (J&J) vakcīnu vai nav pabeiguši vakcinācijas kursu, liecina Rēzeknes slimnīcas statistika par stacionārā esošiem sasirgušajiem. Saskaņā ar datiem uz otrdienu Rēzeknes slimnīcā ārstējās 73 ar Covid-19 inficēti pacienti, 12 no viņiem ir smaga slimības gaita. Vidēji 50% stacionēto Covid-19 pacientu nepieciešama skābekļa terapija. 

8% no stacionētajiem Covid-19 pacientiem ir vakcinēti. Viņi ir saņēmuši "AstraZeneca" vai J&J vakcīnu vai nav pabeiguši vakcinācijas kursu. Slimnīcas pārstāve Laura Sondore skaidroja, ka vakcinācijas kursu nepabeigušie ir citu vakcīnu saņēmēji.

Slimnīcas pieredze liecina, ka pret Covid-19 vakcinēto cilvēku skaits, kas nonāk slimnīcā, svārstās ap 7%-9%.

Kopš 6.septembra, kad Rēzeknē atsākta Covid-19 inficētu pacientu stacionēšana, slimnīcā ārstējušies 318 Covid-19 pacienti. 40 pacienti vecumā no 32 līdz 90 gadiem ir miruši. Neviens no mirušajiem pacientiem nav bijis vakcinēts pret Covid-19.

Tiek novērots, ka pašlaik vidēji smagi un smagi slimo arvien gados jaunāki iedzīvotāji, arī no 13 līdz 27 gadiem. Jaunākajam Covid-19 pacientam, kas pašlaik ārstēšanos saņem slimnīcā, ir tikai trīs mēneši.

Rēzeknes slimnīca nepārtraukti pārorganizē darbu, lai primāri nodrošinātu palīdzības sniegšanu Covid-19 neatliekamiem un akūtiem pacientiem. Pašlaik Covid-19 inficēto pacientu ārstēšanai paredzēto gultas vietu skaits Rēzeknes slimnīcā ir 77, kas ir 30% no kopējā slimnīcas gultu fonda. Jau šonedēļ tiks veiktas izmaiņas, samazinot citu profilu gultas vietas, lai izvērstu papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai

.Ņemot vērā, ka ar Covid-19 stacionēto pacientu skaits turpina pieaugt, iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju vakcinēties. Rēzeknes slimnīcas Vakcinācijas punktā ik dienu tiek veiktas vairāk nekā 300 vakcīnas pret Covid-19.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijā pret Covid-19 vakcinēti 9605, to skaitā 5111 saņēmuši pirmo poti no divām, 1587 - otro poti, bet 2434 sapotēti ar J&J meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, taču jāņem vērā, ka dati par pēdējās dienās vakcinētajiem vēl tiks papildināti, jo ne visi mediķi tos ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Otrdien Latvijā vakcinēšanā pret Covid-19 iesaistījās 361 ārstniecības iestāde. Visaktīvākie potētāji bijuši "Veselības centru apvienības", "Veselības centra 4" un "Dzelzceļa veselības centra" mediķi, sapotējot attiecīgi 1491, 613 un 495 pacientus.
No visiem otrdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem lielākā daļa bijuši cilvēki, kuri neietilpst nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā. Sapotēti arī 1902 seniori vecumā virs 60 gadiem, 784 personas ar hroniskām slimībām un 363 ārstniecības personas.

Latvijā un pasaulē