Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk ceļu uz ārkārtējās situācijas atcelšanu

Ministru kabinets trešdien vienojās virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas ļautu atcelt ārkārtējo situāciju.

Sēdes laikā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) skaidroja, ka ar šodienas lēmumu vēl netiek atcelta ārkārtējā situācija, bet par šo jautājumu varētu lemt nākamnedēļ. Likumprojekta virzībai tika piešķirta steidzamība.

2020.gada 6.novembrī ar Ministru kabineta rīkojumu "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" tika atkārtoti izsludināta ārkārtas situācija valstī, nosakot stingrus epidemioloģiskās drošības ierobežojumus, tostarp, starptautisko pārvadājumu ierobežojumus, pulcēšanās ierobežojumus. Ārkārtējā situācija beigsies 6.aprīlī.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis informēja, ka gadījumā, ja ārkārtējā situācija netiek turpināta, ir nepieciešams izstrādāt regulējumu, kas nodrošinātu, ka epidemioloģiskā situācija joprojām tiek kontrolēta. Pēc Citskovska skaidrotā, ārkārtējās situācijas neturpināšana neatcels spēkā esošos ierobežojumus, bet gan tie tiks pārvērtēti, spēkā atstājot tādus, kas ir "nepieciešami".

Valsts kancelejas direktors atzina, ka patlaban nepieciešams veikt grozījumus tā dēvētajā Covid-19 pārvaldības likumā, valdībai tie jāiesniedz apstiprināšanai Saeimā, tādējādi valdībai tiks dotas tiesības arī turpmāk ar Ministru kabineta noteikumiem izdot lēmumus par ierobežojumiem.

"Ārkārtējās situācijas laikā valdībai ir lielāka rīcības brīvība, bet, izbeidzot ārkārtējo situāciju, valdības rīcība lēmumu pieņemšanā tiks ierobežota, jo turpmāk Saeima deleģēs valdību izdot noteikumus par ierobežojumiem," pauda Citskovskis.

Latvijā un pasaulē