Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Samanta Tīna veiksmīgi aizvadījusi otro Eirovīzijas konkursa mēģinājumu

Gatavojoties 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālam, Latvijas pārstāve Samanta Tīna veiksmīgi aizvadījusi jau otro mēģinājumu Roterdamas “Ahoy” arēnā. Dziedātājas uzstāšanos uz konkursa lielās skatuves redzēsim arī LTV1 tiešraidē 20. maijā pl.22.00.


“Pirms otrā mēģinājuma biju nedaudz uztraukusies par to, ka pirmajā mēģinājumā viss bija tik superīgi, ka otrajā gan jau kaut kas noies šķērsām. Taču centos tam neļauties un, manuprāt, šajā mēģinājumā bija vēl labāk, jo tā vairs nebija pirmā reize uz skatuves, mēs jutāmies drošāk, zinājām, ko gaidīt un ko izdarīt labāk. Esmu absolūtā sajūsmā par savas komandas darbu, par savām meitenēm, par mūsu delegācijas darbu un Eirovīzijas komandas darbu. Nevaru jau sagaidīt nākamo reizi, kad atkal varēšu kāpt ar “The Moon Is Rising” uz šīs skatuves,” pēc mēģinājuma atklāja Samanta Tīna.


TV priekšnesuma režijas konsultants Juris Matuzelis stāsta, ka lielākā daļa priekšdarbu bija paveikta jau Rīgā un galvenais uzdevums šeit Roterdamā ir pārliecināties, lai priekšnesums tiktu veiksmīgi adaptēts lielajai skatuvei tā, kā esam to iecerējuši. “Pirmajā mēģinājumā veicām uzlabojumus, Eirovīzijas komanda bija ļoti pretimnākoša un atbalstoša, tāpēc otrajā mēģinājumā atlika tikai pieslīpēt nianses. Taču nekas šai pasaulē nav ideāls, tāpēc arī turpmākajos mēģinājumos strādāsim ar pilnu atdevi. Arī dienās starp mēģinājumiem darbs turpinās – tiek analizēts nofilmētā mēģinājuma kadru plāns, gaismas, specefekti un skaņa, lai nākamajā mēģinājumā tupinātu pilnveidot priekšnesumu.”


Skaņu režisors Krišjānis Geidāns, kurš iepriekš Eirovīzijā strādājis arī ar Aminatas un Justa dziesmām, atzīst, ka Samantas vokāls abos līdzšinējos mēģinājumos ir bijis pārliecinošs un stabils. “Par vokālo sniegumu šaubu vai uztraukuma man nav. Gatavojoties Eirovīzijai Rīgā, ierakstījām un analizējām daudzus mēģinājumus, lai Roterdamā uz lielās skatuves kāptu jau maksimāli sagatavojušies. Savu mājasdarbu esam izdarījuši labi un turpmākajos mēģinājumos strādāsim pie niansēm.”


Samantas Tīnas skatuves tērpu ir veidojis Kašers jeb Kaspars Blūms-Blūmanis, un tā īpašākais akcents ir cimdi ar mirdzošām pērlīšu bārkstīm, kas paspilgtina dziedātājas roku kustības – īpaši kroņa uzlikšanu uz galvas, tādējādi simboliski atspoguļojot dziesmas vēstījumu par sevis pieņemšanu, iemīlēšanu un atzīšanu par karalieni.


Priekšnesuma laikā uz skatuves kopā ar Samantu Tīnu redzamas arī bekvokālistes Kitija Blūma, Una Daniela Aizgale un Paula Saija. Par Samantas Tīnas grimu un frizūru Roterdamā rūpējas grima māksliniece un matu stiliste Jana Kozlova.


Īss video ieskats Samantas priekšnesumā no 2. mēģinājuma: https://youtu.be/SzHWSHBKQWQ


SAMANTA TĪNA - The Moon Is Rising
Official video: https://youtu.be/i9wBRhiWR04 


Seko Eirovīzijas TV šovam LTV1 tiešraidēs un LSM dienasgrāmatā

Kopumā šogad konkursā piedalās 39 dalībvalstis. Finālisti tiks noskaidroti divos pusfinālos, no kuriem pirmais notiks otrdien, 18. maijā, bet otrais – 20. maijā. Pirmajā pusfinālā piedalīsies Lietuva, Slovēnija, Krievija, Zviedrija, Austrālija, Ziemeļmaķedonija, Īrija, Kipra, Norvēģija, Horvātija, Beļģija, Izraēla, Rumānija, Azerbaidžāna, Ukraina un Malta. Latvija piedalīsies 2. pusfinālā kopā ar Sanmarīno, Igauniju, Čehiju, Grieķiju, Austriju, Poliju, Moldovu, Islandi, Serbiju, Gruziju, Albāniju, Portugāli, Bulgāriju, Somiju, Šveici un Dāniju. Finālā redzēsim arī tā saucamo lielo piecinieku jeb Franciju, Itāliju, Vāciju, Spāniju un Lielbritāniju, kā arī organizatoru valsti Nīderlandi.

Eirovīzijas aktualitātēm un Samantas Tīnas gaitām Roterdamā var sekot arī sabiedrisko mediju portālā LSM: https://www.lsm.lv/temas/eirovizija/

Latvijā un pasaulē