Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpmāk ventilācijas kanāli jātīra reizi desmit gados

Valdība  atbalstīja grozījumus Ugunsdrošības noteikumos, kas paredz, ka turpmāk ventilācijas kanālu tīrīšana līdzšinējo piecu gadu vietā jāveic reizi desmit gados, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrija.

Tāpat grozījumi paredz, ka viendzīvokļa mājas īpašniekam, veicot dūmvada kanālu tīrīšanu, nevajadzēs noformēt aktu par tīrīšanas rezultātiem. Personām, kuras izvēlēsies izmantot informācijas tehnoloģiju risinājumus ar ugunsdrošības prasību izpildi saistīto procesu dokumentēšanā, dokumenti ugunsdrošības jomā turpmāk nebūs jāgatavo papīra formātā.

Noteikumos arī precizēti fiziskās personas pienākumi. Atskanot ugunsgrēka trauksmes signālam vai pamanot ugunsgrēku, personai nekavējoties jāevakuējas, izņemot gadījumus, ja nodarbinātajam noteikti pienākumi atbilstoši ugunsdrošības instrukcijai un tos attiecīgajā situācijā ir iespējams veikt.


Lai nodrošinātu Ugunsdrošībai lietojamo zīmju labāku saskatāmību, ir noteikti zīmju minimālie izmēri atkarībā no to redzamības attāluma, kā arī vairākas zīmes ir nomainītas, lai tās būtu labāk uztveramas.


Noteikumi sagatavoti, lai ugunsdrošības prasības būtu iedzīvotājiem vienkāršāk izprotamas, kā arī padarītu efektīvāku un saprotamāku noteikumos iekļauto tiesību normu piemērošanu.

Latvijā un pasaulē