Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas sāks būvēt 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu

Tuvākajās dienās uz Latvijas un Baltkrievijas robežas sāks būvēt 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu,  LTV raidījumam "Rīta panorāma" apstiprināja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP). Viņa atgādināja, ka ilgstoša kavēšanās žoga būvniecības procesā notika, jo tika atklāti būtiski pārkāpumi žoga izbūvē uz robežas ar Krieviju.


"Pašlaik mēs varam sākt būvēt dzeloņstiepļu žogu uz Latvijas—Baltkrievijas robežas, kas būs 37 kilometru garumā un nosegs kritiskākās robežas vietas," sacīja ministre, bet uz jautājumu, cik šāda žoga izbūve izmaksās, Golubeva atbildēja, ka precīzu skaitli nevar nosaukt, bet tas varētu būt daži miljoni eiro.


Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve Vendija Pikše-Kučma aģentūrai LETA pastāstīja, ka iepirkums par dzeloņstiepļu iegādi tiek īstenots cenu aptaujas formā un piedāvājumus ir iesnieguši septiņi komersanti. Iepirkumu par iegādi plānots noslēgt septembra sākumā, savukārt par uzstādīšanu tiks izsludināta atsevišķa cenu aptauja. Uzaicinājums par sākotnējo ārējās robežas pagaidu dzeloņstiepļu izbūves vietu apsekošanu bija izsūtīts astoņiem komersantiem.


Pēc robežas apsekošanas notiek konsultāciju process ar izbūves darbu interesi saglabājušajiem komersantiem, lai korekti apzinātu tirgū pieejamos pagaidu dzeloņstiepļu izbūves tehniskajam risinājumam un žoga izbūves pamatnes īpatnībām pielāgojamo un pieejamo stiprinājumu veidus, nepieciešamo papildmateriālu tipus, darba tehnikas nodrošinājuma un darba aizsardzības prasības.
Žoga uzstādīšana tieši atkarīga no žoga piegādes iespējamajiem termiņiem, kurus komersanti patlaban vēl precizē. 
Aģentūra patlaban izbūves darbu uzsākšanu plāno šī gada septembra vidū, uzstādīšanu dalot trīs teritoriālos apgabalos. Tāpat iestāde cer saņemt vairāk kā viena komersanta piedāvājumu un atbilstoši optimistiskākajām prognozēm, pagaidu žoga izbūvi cer noslēgt līdz oktobra beigām.


Jau ziņots, ka robežsargi ceturtdien novērsuši 31 cilvēka mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas un Baltkrievijas valsts robežu. Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 845 cilvēki. Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēto cilvēku nav. Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 25 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 377 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Latvijā un pasaulē