Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts fondēto pensiju shēmas ieguldījumu plānu ienesīgums ir pozitīvs

Visu valsts fondēto pensiju shēmas ieguldījumu plānu ienesīgums šogad aprīļa sākumā gada laikā bija pozitīvs, liecina manapensija.lv publiskotā informācija. Tostarp aktīvo ieguldījumu plānu, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, ienesīgums 2021.gada aprīļa sākumā bija no 10,99% līdz 25,73%, bet aktīvo ieguldījumu plānu, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 75%, ienesīgums bija no 25,52% līdz 32,81%. Vienlaikus sabalansēto ieguldījumu plānu ienesīgums gada laikā bija no 8,07% līdz 14,42%, bet konservatīvo ieguldījumu plānu ienesīgums bija no 1,84% līdz 8,11%.


No deviņiem aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, lielākais ienesīgums bija "ABLV Asset Management" pārvaldītajam "ABLV aktīvajam ieguldījumu plānam", kura ienesīgums bija 25,73%. Seko ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "INVL Asset Management" ieguldījumu plāns "INVL ekstra 47+", kura ienesīgums bija 22,38%, un ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "SEB Investment Management" pārvaldītais "SEB aktīvais plāns", kura ienesīgums bija 21,06%.


Savukārt mazākais ienesīgums aprīļa sākumā starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, bija "CBL Asset Management" pārvaldītajam ieguldījumu plānam "Gauja", kuru pagājušā gada rudenī "CBL Asset Management" pārņēma no "PNB Asset Management". Minētā pensiju plāna ienesīgums aprīļa sākumā bija 10,99%.


Joprojām populārākais no visiem piedāvātajiem valsts fondēto pensiju plāniem un attiecīgi arī populārākais no aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%, aprīļa sākumā bija "Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" ieguldījumu plāns "Dinamika", kuram bija 329 439 dalībnieki (gada sākumā - 340 053 dalībnieki). Šogad aprīļa sākumā minētā ieguldījuma plāna ienesīgums gada laikā bija 14,93%, kas ir otrs mazākais starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%.


Otrs populārākais bija jau minētais "SEB Investment Management" pārvaldītais aktīvais pensiju plāns "SEB aktīvais plāns", kuram bija pievienojušies 115 272 dalībnieki (117 686 dalībnieki), bet trešais populārākais ieguldījumu plāns bija "CBL Asset Management" pārvaldītais ieguldījumu plāns "CBL aktīvais ieguldījumu plāns", kuram pievienojušies 111 215 dalībnieki (113 501 dalībnieks), bet kura ienesīgums bija 16,06%, kas ir trešais mazākais starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 50%.


Vienlaikus no desmit aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 75%, lielākais ienesīgums bija "INVL Asset Management" ieguldījumu plānam "INVL maksimālais 16+", proti, 32,81%. Seko divi "SEB Investment Management" pārvaldītie pensiju plāni - "SEB dinamiskais plāns" un "SEB indeksu plāns", kuru ienesīgums bija attiecīgi 31,99% un 31,17%.
Visvairāk dalībnieku no aktīvajiem ieguldījumu plāniem, kuru ieguldījumu īpatsvars akcijās var būt līdz 75%, aprīļa sākumā bija "Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" ieguldījumu plānam "1990+" - 59 098 dalībnieki (gada sākumā - 53 418 dalībnieki), seko "Indexo" pensiju plāns "Indexo jauda 16-50" - 36 485 dalībnieki (34 254 dalībnieki) un "Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" ieguldījumu plāns "1980+" - 31 332 dalībnieki (26 917 dalībnieki).


No astoņiem konservatīvajiem ieguldījumu plāniem lielākais ienesīgums gada laikā bija "CBL Asset Management" pārvaldītajam ieguldījumu plānam "Daugava", proti, 8,11%, bet mazākais ienesīgums bija "SEB Investment Management" pārvaldītajam pensiju plānam "SEB Latvijas plāns", proti, 1,84%.


"Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības" pārvaldītais ieguldījumu plāns "Stabilitāte" joprojām bija populārākais konservatīvais ieguldījumu plāns - tam šogad aprīļa sākumā bija pievienojušies 105 878 dalībnieki (gada sākumā - 106 927 dalībnieki).
Savukārt starp četriem sabalansētajiem ieguldījumu plāniem lielākais ienesīgums gada laikā bija "INVL Asset Management" ieguldījumu plānam "INVL komforts 53+", proti, 14,42%, bet mazākais ienesīgums bija "CBL Asset Management" pārvaldītajam ieguldījumu plānam "Venta" - 8,07%.


Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Latvijā un pasaulē