Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2021. gadā pārceltās darba dienas

Ministru kabineta 2020. gada 30. jūnija rīkojumā “Par darba dienu pārcelšanu 2021. gadā” noteikts pārcelt darba dienu no: pirmdienas, 2021. gada 3. maija, uz sestdienu, 2021. gada 8. maiju; piektdienas, 2021. gada 25. jūnija, uz sestdienu, 2021. gada 19. jūniju; piektdienas, 2021. gada 19. novembra, uz sestdienu, 2021. gada 13. novembri.

Būtiski: 2021. gada 3. maija pārceltā darba diena ir pirmssvētku diena. Darba likumā noteikts, ka pirms svētku dienām darbdienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā nav noteikts īsāks darba laiks. Līdz ar to darba laiks ir saīsināms un 2021. gada 8. maijā jāstrādā saīsinātais pirms svētku dienas darba laiks, kas būtu bijis jānostrādā 2021. gada 3. maijā.


Darba dienas pārcelšanai nevajadzētu mazināt darbinieku to tiesību apjomu, kuru tie būtu ieguvuši, ja darba dienu pārcelšana nemaz nebūtu realizēta. Vienlaikus apstāklis, ka 8. maijs arī ir pirmssvētku diena (9. maijā ir Mātes diena), neuzliek darba devējam pienākumu vēlreiz saīsināt nostrādājamo darba stundu daudzumu, jo pārceltā darba diena (3. maijs) jau ir saīsināta darba diena.


Papildus vēršam uzmanību uz to, ka Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta 2005. gada apkopojumā “Jautājumi par Darba likuma normu piemērošanu” tiek sniegts rekomendējošs skaidrojums par to, ka  šī norma ir paredzēta normāla darba laika darbiniekiem. Uz darbiniekiem, kas nodarbināti nepilnu darba laiku, nevar attiecināt noteikumus par darbdienas ilguma saīsināšanu par vienu stundu pirms svētku dienām.

Novadu ziņas