Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina piedalīties jaunrades darbu konkursā

Arī šogad skolēni aicināti piedalīties Latgales dzejniekam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītā  jaunrades darbu konkursā.


Riebiņu novada dome, Galēnu Kultūrvēstures biedrība un Roberta Mūka muzejs ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un “Latvijas valsts mežu” atbalstu rīko kārtējo dzejniekam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītu radošo darbu konkursu. Kā “Staburagu” informēja muzeja projektu vadītāja un Galēnu Kultūrvēstures biedrības valdes locekle Mārīte Upeniece-Skutele, šogad konkurss norisināsies jau 15. reizi un  rīkotāji priecātos, ja tajā iesaistītos vēl kuplāks skolēnu pulks. Pērn konkursā piedalījās Aizkraukles novada vidusskolas un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi.
Šī gada tēmai izraudzīti vārdi no Roberta Mūka domugraudu apcirkņiem: “Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko tu tur redzi?”. Konkursa mērķis ir, lai  tā dalībnieki  jaunrades darbos  atklātu savas domas, izjūtas un pārdzīvojumus. Rīkotāji šajā konkursā rosina skolēnus iepazīt R. Mūka dzeju un esejas, ikdienā saskatīt neparasto un savdabīgo, vērot, analizēt, izpētīt un izteikt pārdomas par tendencēm sabiedrībā. Iesūtītie darbi tiks vērtēti 2. — 4., 5. — 7.,  8.— 9. un 10. — 12. klases grupās. Konkursa dalībnieku uzdevums ir uzrakstīt jebkura žanra jaunrades darbu atbilstoši tēmai, izvēloties savu virsrakstu. Darba apjoms ir līdz divām  A4 formāta lapām datorsalikumā. Skolotājs konsultants e-pastā:  rmmg@ inbox.lv iesūta ne vairāk kā četrus darbus no vienas klases  līdz 2020. gada 13. oktobrim.    
Konkursa noslēguma pasākums iecerēts 13. novembrī Galēnu pamatskolā, uz kuru, ja tā brīža situācijā būs iespējama plašāka pulcēšanās, uzaicinās labāko darbu autorus. Ja tas nebūs iespējams, noslēguma pasākumu un rezultātu pazi­-
ņošanu varēs vērot tiešsaistē.

Novadu ziņas